עולה להתקפה

איזנקוט נגד בן גביר: "כניסה של מפלגה כהניסטית לממשלה היא דבר חמור ולא רצוי"

השר גדי אייזנקוט נגד הפוליטיקאים שהתבטאו נגד ההצעה לעסקת שחרור חטופים: "פוליטיקאים התבטאו בצורה בלתי אחראית, על מספרי מחבלים שלא עלו בשום מסמך או הצעה נגדית" (חדשות)

ישי כהן | כיכר השבת |
גדי אייזנקוט (צילום: גלעד קוולרצ'יק)

חבר קבינט המלחמה, השר גדי איזנקוט, התייחס הערב (שלישי) לסוגיית האחריות למתקפת הפתע של חמאס: "כל נושא תפקיד מרה"מ ומטה בשדרת הפיקוד לא צריך לקחת אחריות- הוא קיבל אותה ביום שנשבע לתפקידו. לכן צריך למנות ועדת חקירה ממלכתית שתבדוק איך הגענו למצב הזה, עשור אחורה ועד היום".

בדברים שנשא בכנס בנושא "מנהיגות, קבלת החלטות ועקרונות הביטחון" של אוניברסיטת רייכמן, בשיתוף "אריק" עמותת אריאל שרון למנהיגות, התייחס אזינקוט גם לסוגיית שחרור החטופים.

לדבריו: "זה לא חייל- אלו מאות אזרחים שחיו את חייהם, סמכו על צה"ל וביממה אחת נלחמו על הידית והופקרו. לכן יש חובה כפולה ומכופלת להשיבם, חובה ערכית בסיסית. אני רואה בכל ההתבטאויות כנגד עסקה חמורות מאוד, משלחת ישראלית לפריז הניחה הצעה לחמאס דרך מצרים.

"פוליטיקאים התבטאו בצורה בלתי אחראית, על מספרי מחבלים שלא עלו בשום מסמך או הצעה נגדית. צריך להתגבר על היצר, לחכות בסבלנות לתשובה, להבין שיש עסק עם אויב אכזר וציני שנואש לקדם את חזונו ומטרותיו להשמיד את מדינת ישראל ולייסד פה מדינה איסלאמית במקומה".

איזנקוט הבהיר: "מאמץ צה"ל חשוב לצד מאמצים כלכליים ומדיניים, להפעיל מנופים כדי למנוע מחמאס יכולת לחזור ולהוות מרכיב שלטוני משמעותי בחלוקת מזון ואכיפת חוק וסדר, למרות שכרגע המציאות מורכבת ואנחנו דנים בעקיפין עם השלטון הזה כדי להחזיר את החטופים".

באשר לסוגיית הסיוע לרצועת עזה, אמר: "הסיוע ההומניטרי זו הבטחה של הממשלה לאמריקאים, אך גם צורך תפקודי ישראלי. ישנם 2.2 מיליון אנשים שלא היינו רוצים שימותו ברעב. מנגד, שיכנס המינימום הנדרש. עכשיו כשאנחנו יודעים שחמאס השתלט על החלוקה ביקשנו לעצור אותה לכמה ימים כדי להעביר את האחראיות לגורמים אחרים שאינם חמאס".

בנושא המלחמה בצפון, אמר איזנקוט: "אם הייתה תקיפה במלחמת מנע נגד חיזבאללה היה מתממש ביום הרביעי החזון של יחיא סינוואר להגיע למלחמה צירית אזורית, בלימה של נורמליזציה עם סעודיה, הבאת כוחות גדולים מעבר לחמאס לעבר מדינת ישראל.

"אסטרטגית, ההתמקדות בדרום הייתה נכונה מהצפון. המסר צריך להיות שמי שתוקף את מדינת ישראל, כובש, טובח, אונס ושורף משלם מחיר בלתי נסבל. לכן אין ויכוח בלחימה בהם ובהשמדת יכולותיהם. השופרות נועדו לספק ספקולציה פוליטית".

על הישארות מפלגתו בממשלה, אמר הרמטכ"ל לשעבר: "נכנסנו מתוך הובלת אחריות מתוך המציאות הבעייתית שישראל נכנסה אליה ב7 באוקטובר, מאז אנחנו תורמים תרומה גדולה משניכר לעין הציבורית כי אין יח"צ. כשנבין שהשיקולים שמתקבלים בממשלה הם לא השיקולים הלאומיים, נקבל את ההחלטה הטובה והנכונה למדינת ישראל, ולא כתוצאה מלחץ כזה או אחר".

איזנקוט תקף את השר בן גביר: "במציאות רגילה לא הייתי מעלה על דעתי לשבת עם חלק מחברי הקבינט בממשלה , כניסה של מפלגה כהניסטית לממשלה היא דבר חמור ולא רצוי למציאות הישראלית".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר