שלטון הפקידים

שר המשפטים חושף: "קיבלתי נוסח של שורה, דרדרלה"

השר יריב לוין חושף כי לפני יותר משלושה חודשים הכין למערך הייעוץ המשפטי הצעת חוק נגד הכחשת הטבח ומגלה איך היתלו בו שוב ושוב | פוליטי

יוני גבאי | כיכר השבת |
השר יריב לוין (צילום: חיים גולדברג/פלאש90)

שר המשפטים יריב לוין, סיפר היום במליאת הכנסת, כי כבר לפני שלושה חודשים פני למערך הייעוץ המשפטי לממשלה על מנת לקדם את הצעת החוק לאיסור הכחשת טבח השבעה באוקטובר, אך דבר לא קרה.

"אני חייב לומר שהדבר כל כך ברור הזה, לא היה ברור למערך הייעוץ המשפטי לממשלה", טען השר לוין, "ביקשתי לקדם את הצעת החוק הזה כבר לפני שלושה חודשים.

"באתי פעם אחר פעם, שתבינו באיזו מציאות מעוותת אנחנו פועלים, העליתי את זה בישיבה אחר ישיבה, עם גורמי המקצוע בייעוץ המשפטי לממשלה, את הבקשה שלי, כהצעת חוק ממשלתית. דבר לא קרה ובסוף הבאתי במו ידיי נוסח של הצעת חוק מקיפה בעניין הזה לייעוץ המשפטי".

עוד סיפר השר לוין: "ביקשתי מהם על בסיס הצעתי, או אם הם רוצים על בסיס אחר, להכין נוסח מתוקן, אחרי עוד פניות, קיבלתי בסוף קיבלתי בסוף אינה נוסח של שורה, דרדלה כזה, שהתביישתי אפילו לפרסם כתזכיר ולהביא אותו בפני הכנסת".

בדבריו, הוסיף: "לאורך שלושת החודשים האלה, אמרתי להם שאין לי ספק שיקום חבר כנסת שיביא הצעה כזו כהצעה פרטית, ואם היא תהיה אני בוודאי לא אבלום אותה אלא אשתדל לקדם אותה ובמקום שנעשה תהליך נכון ומסודר, אנחנו נהיה במקום הזה ואכן חבר הכנסת פורר הביא את הצעת החוק החשובה הזו".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר