הבחירות הקרובות לרשויות

ימי הצבעה נוספים והקדמת מועד ב' | אלו פרטי החוק שאושר

החוק עבר תיקונים רבים בוועדת הפנים והוא כולל בין היתר ימי הצבעה נוספים לחיילים, קיצורי בירוקרטיה בעניין כתבי המינוי למשקיפים, הקדמת מועד הבחירות החוזרות ביומיים כדי שלא יחולו ברמדאן ותיקונים נוספים (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
מצביעים בבחירות | ארכיון (צילום: דוד כהן/פלאש90)

אושר החוק להסדרת הבחירות לרשויות המקומיות בזמן מלחמת חרבות ברזל, מליאת הכנסת אישרה זאת לפני זמן קצר (רביעי) עם תמיכה של 15 חברי כנסת וללא מתנגדים.

מליאת הכנסת אישרה את הצעת ועדת הפנים בראשות ח"כ יעקב אשר, העוסקת בקיום הבחירות בצל המלחמה. על רקע הדרישות שהועלו על ידי צה"ל, כגון הארכת משך ההצבעה המוקדמת בקרב חיילי צה"ל, קלפיות מסוימות יפתחו במהלך 192 שעות שלפני סיום ההצבעה בקלפיות הרגילות. פתיחתן במועד מוקדם תאפשר לכלל החיילים לממש את זכות ההצבעה בלי לפגוע בפעילות המבצעית בצה"ל.

סעיף נוסף בהצעת החוק (נקבע כהוראת שעה) עוסק הצבת קלפיות במתחם דירות ציבוריות ובבתי גיל הזהב. על רקע המלחמה עלה צורך לאפשר לדיירים קשישים בבתי גיל זהב ובמתחמי דירות ציבוריות לממש את זכות ההצבעה בתוך מתחם המגורים שלהם ובקרבה למרחב מוגן. במתחמים אלה בהם יש למעלה מ-100 דיירים קבועים תוצב קלפי, ומי שיוכל להצביע במעטפות כפולות, יהיו דיירי המתחם שהם תושבי הרשות המקומית בה ממוקם המתחם. הקלפי לא תהיה פתוחה לאנשים מחוץ למתתם.

עוד נקבע בהצעת החוק כי יוקדם מועד הבחירות החוזרות והוא יתקיים כעבור 12 ימים מיום הבחירות, על מנת שלא יחול בחודש הרמדאן.

יו"ר הוועדה ח"כ יעקב אשר אמר כי "מטרת החוק כאן היא התאמה של הבחירות להצבעה של כוחות הביטחון עם כל השינויים שהתבקשו על ידי הצבא ומשרד הביטחון". ח"כ אשר הוסיף כי הוא עדיין ממתין להודעה של משרד הפנים לגבי הבחירות ברשויות בצפון ובדרום. "חייבים להכריע בזה היום או מחר. אני עומד על כך. הגשתי הצעת חוק בנושא וברגע שתהיה החלטה של משרד הפנים נתחיל לחוקק את התיקונים הנדרשים בהתאם".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר