"עשינו צעדים שגויים" 

יועצו הקרוב של הנשיא ביידן: "אין לי אמון בממשלת ישראל"

הניו-יורק טיימס מדווח כי בהקלטה שהגיעה לידי העיתון נשמע ג'ון פיינר העוזר הבכיר של הנשיא ביידן אומר כי הוא "לא יודע אם הממשלה בישראל תהיה מוכנה לנקוט בצעדים משמעותיים עבור הפלסטינים בשאלת שתי המדינות" (חדשות)

דודי בן חמו | כיכר השבת |
מתח כבד. נתניהו וביידן ( Miriam Alster/Flash90)

ג'ון פינר, עוזרו של נשיא ארה"ב ג'ו ביידן וסגן היועץ לביטחון לאומי בארה"ב, נשמע אומר השבוע כי בממשל האמריקני "מודעים לטעויות שלהם בתגובה למלחמה בעזה".

עוד נשמע אומר כי "אין לו אמון שממשלת ישראל תעשה צעדים משמעותיים לעבר מדינה פלסטינית". כך דווח אמש העיתון 'הניו יורק טיימס' על סמך הקלטה שהגיעה לעיתון.

פינר אמר בפגישתו במישיגן עם מנהיגים ערבים אמריקניים כי "אנחנו יודעים היטב שעשינו צעדים מוטעים בתגובה למשבר מאז 7 באוקטובר".

לדבריו: "אנחנו צריכים לעשות דברים עבור ערב הסעודית, שיהיו מאוד לא פופולאריים במדינה הזו ובקונגרס. האם ישראל תהיה מוכנה לנקוט בצעדים קשים שדרושים מהם, שהם צעדים משמעותיים עבור הפלסטינים בשאלת פתרון שתי המדינות? אני לא יודע עם התשובה לשאלה הזו חיובית. אין לי אמון בממשלת ישראל" ציין פינר.

בידיעה בעיתון האמריקני נכתב שדבריו של הבכיר בממשל ביידן מגיעים לאחר "אזהרות חוזרות ונשנות מצד הממשל האמריקני לישראל לנקוט בגישה כירורגית יותר בסכסוך", תוך התייחסות למספר ההרוגים הגבוה בצד הפלסטיני מתחילת המלחמה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר