ישראל במלחמהישראל במלחמה
פולמוס סביב הסיוע לעזה

הציטוטים הסוערים מתוך ישיבת הממשלה עם הרמטכ"ל

במהלך ישיבת הממשלה נזף השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר ברמטכ"ל הרצי הלוי, ברקע מחאות הימין בכרם שלום, נגד הכנסת הסיוע ההומניטרי במשאיות לרצועת עזה (פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
בן גביר והרמטכ"ל הלוי (צילום: יונתן זינדל ודוד כהן, פלאש 90)

במהלך ישיבת הממשלה, שהתכנסה היום (ראשון) יחד עם הרמטכ"ל הרצי הלוי, בצל המשך המלחמה ברצועת עזה וההסלמה בגבול הצפון - ניטש עימות בין הלוי ובין השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר.

לפי הדיווח בכאן 11, בן גביר פנה לרמטכ"ל ואמר לו כי איננו יכול, הרמטכ"ל, לפנות ישירות למפכ"ל המשטרה. "אם אתה רוצה אותו", כך בן גביר לפי הדיווח, "תעבור רק דרכי". הלוי לא הגיב.

הנזיפה של השר התרחשה ברקע דיווחים ולפיהם הרמטכ"ל פנה ישירות למפכ"ל המשטרה קובי שבתאי בנוגע לסיוע ההומניטרי הנכנס לעזה, והמחאות של פעילי הימין נגד המשאיות הנכנסות בכרם שלום.

לפי הדיווח בכאן 11, הרמטכ"ל אמר בדיון: "יש חשיבות רבה להעברת הסחורות דרך כרם שלום. יש לנו בידוק, וזה חשוב שכל סחורה נבדקת. יש גם חשיבות מבחינה מדינית כשאנחנו מדברים עם העולם אנחנו יכולים לומר להם שאנחנו דואגים לעזה".

בן גביר השיב: "אבל הטענה שזה מדיני, זה לא קשור לצבא. אני מעריך את העבודה שלך בימים הללו ואת המסירות וההקרבה, אבל המדיניות נקבעת בקבינט ובממשלה ולא על ידי הרמטכ"ל. אני חושב שצריך לבחון מחדש את הכנסת הסחורות".

תנועת צו 9, המובילה בין היתר את המחאות בכרם שלום נגד הסיוע לעזתים,הגיבה: "תירוצים בכמויות והחמאס מקבל משאיות. לעם ישראל נמאס מהספקת הסיוע לארגון הטרור הרצחני חמאס בעודו נלחם בנו ומחזקים את החטופים שלנו.

"יש בהחלט חשיבות רבה לבידוק של הסחורות במעבר כרם שלום ויש חשיבות רבה לא פחות למה שקורה אחרי ולאיזה ידיים בדיוק מגיעות הסחורות ברצועת עזה. נדרשת לקיחת אחריות ולא חילופי האשמות. אף סיוע לא אמור לעבור עד שאחרון החטופים יחזור".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר