ישראל במלחמהישראל במלחמה
ברקע המתיחות

דיווח: השר איתמר בן גביר מודר מהחפ"ק ולא עקב מקרוב לחילוץ

השר לביטחון לאומי לא נכח בלילה בחפ"ק שעקב מקרוב אחרי מבצע החילוץ ההירואי, זאת למרות נוכחותו של המפכ"ל הכפוף אליו, ואחרי שנזף על כך שפונים למפכ"ל מאחורי גבו | לשכת השר: בן גביר עודכן מבעוד מועד (פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
אילוטסרציה (צילום: קובי גדעון, לע"מ)

השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר, לא הוזמן להשתתף בישיבה עם מערכת הביטחון הלילה ולא עקב מקרוב אחרי מבצע החילוץ הדרמטי. כך פרסם הבוקר הכתב הפוליטי מיכאל שמש ב'יומן הבוקר' ב'כאן'.

לפי הדיווח, ברקע המידור מערת היחסים המתוחה בין השר בן גביר ובין שר הביטחון יואב גלנט. יצויין כי בישיבה נכח בחפ"ק המפכ"ל קובי שבתאי, הכפוף לבן גביר. וזאת פחות מיממה אחרי שבן גביר נזף ברמטכ"ל על הפניות שנעשות למפכ"ל ללא מעבר דרכו.

בסביבת בן גביר הגיבו לדיווח: השר בן גביר עודכן על המבצע מבעוד מועד וקיבל עידכון כבר בשבוע שעבר, כאשר הימ״מ הציג לרה״מ את התכנית. גם בימים האחרונים לקראת הביצוע עודכן השר על ידי מפכ"ל המשטרה ונתן את ברכתו.

כזכור וכפי שדווח ב'כיכר השבת', במהלך ישיבת הממשלה שהתכנסה אתמול, יום ראשון, יחד עם הרמטכ"ל הרצי הלוי, ניטש עימות בין הלוי ובין השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר.

לפי הדיווח בכאן 11, בן גביר פנה לרמטכ"ל ואמר לו כי איננו יכול, הרמטכ"ל, לפנות ישירות למפכ"ל המשטרה. "אם אתה רוצה אותו", כך בן גביר לפי הדיווח, "תעבור רק דרכי". הלוי לא הגיב.

הנזיפה של השר התרחשה ברקע דיווחים ולפיהם הרמטכ"ל פנה ישירות למפכ"ל המשטרה קובי שבתאי בנוגע לסיוע ההומניטרי הנכנס לעזה, והמחאות של פעילי הימין נגד המשאיות הנכנסות בכרם שלום.

לפי הדיווח בכאן 11, הרמטכ"ל אמר בדיון: "יש חשיבות רבה להעברת הסחורות דרך כרם שלום. יש לנו בידוק, וזה חשוב שכל סחורה נבדקת. יש גם חשיבות מבחינה מדינית כשאנחנו מדברים עם העולם אנחנו יכולים לומר להם שאנחנו דואגים לעזה".

בן גביר השיב: "אבל הטענה שזה מדיני, זה לא קשור לצבא. אני מעריך את העבודה שלך בימים הללו ואת המסירות וההקרבה, אבל המדיניות נקבעת בקבינט ובממשלה ולא על ידי הרמטכ"ל. אני חושב שצריך לבחון מחדש את הכנסת הסחורות".

תנועת צו 9, המובילה בין היתר את המחאות בכרם שלום נגד הסיוע לעזתים, הגיבה: "תירוצים בכמויות והחמאס מקבל משאיות. לעם ישראל נמאס מהספקת הסיוע לארגון הטרור הרצחני חמאס בעודו נלחם בנו ומחזקים את החטופים שלנו.

"יש בהחלט חשיבות רבה לבידוק של הסחורות במעבר כרם שלום ויש חשיבות רבה לא פחות למה שקורה אחרי ולאיזה ידיים בדיוק מגיעות הסחורות ברצועת עזה. נדרשת לקיחת אחריות ולא חילופי האשמות. אף סיוע לא אמור לעבור עד שאחרון החטופים יחזור".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר