"תודה ליש עתיד"

על חודם של 5 קולות: עופר כסיף ניצל מהדחה; 86 ח"כים תמכו

ראש הממשלה, הח"כים החרדים ורוב מוחלט מחברי הכנסת שתמכו בהדחת הח"כ שתמך בתביעת דרום אפריקה כנגד ישראל בהאג | יוזם החוק: "עופר כסיף חייב תודה ענקית ליאיר לפיד" (פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
ניצל ברגע האחרון. ח"כ עופר כסיף (צילום: Photo by Yonatan Sindel/Flash90)

מליאת הכנסת התכנסה לדיון והצבעה סופית, בתום תהליך הדחה ארוך שהתנהל כנגד חבר הכנסת עופר כסיף ממפלגת חד"ש-תע"ל, בגין תמיכתו בכתב התביעה שהוגש ע"י מדינת דרום אפריקה בהאג כנגד ישראל, ואשר כלל האשמות אנטישמיות חמורות כנגד צה"ל - כלפיו נטען כביכול הוא מבצע פשעי מלחמה בעזה.

85 חברי כנסת, מרוב מפלגות הקואליציה, תמכו בהדחת כסיף, אולם החוק הדורש רוב של 90 חברי כנסת, אינו מאפשר את השלמת הליך ההדחה שנפתח ביוזמת ח"כ עודד פורר מישראל בתינו.

מי שנמנעו מהצבעה על הדחת הח"כ היהודי מהמפלגה הערבית, ובכך מנעו בפועל את הדחתו, הם חברי כנסת רבים ממפלגת יש עתיד, וכן השרים גדי איזנקוט ובני גנץ מהמחנה הממלכתי.

יוזם החוק להדחת כסיף, ח"כ עודד פורר, הגיב בזעם לכישלון תהליך ההדחה: "עופר כסיף חייב תודה ענקית ליאיר לפיד ויש עתיד על כך שניצל היום בעור שיניו מהדחה, אחרי שתמך במאבק המזויין נגד מדינת ישראל".

נתניהו תומך בהדחת כסיף בהצבעה במליאת הכנסת (צילום: מ.נ.)

גם יו"ר מפלגתו של פורר - מפלגת ישראל ביתנו, ח״כ אביגדור ליברמן, הגיב לתוצאות ההצבעה להדחתו של עופר כסיף: ״מצער מאוד, שדווקא בהצבעה על הדחתו של תומך הטרור עופר כסיף מהכנסת, החליטו יו״ר האופוזיציה יאיר לפיד, שר הביטחון לשעבר ח״כ בני גנץ והרמטכ״ל לשעבר, ח״כ גדי אייזנקוט לעמוד לצידו של כסיף ולא לצד חיילי צה״ל".

ליברמן הוסיף: "במקרה של הדחת עופר כסיף, לא מדובר על פגיעה בחופש הביטוי אלא מדובר בהפסקת חופש השיסוי. במקום שחברי הכנסת יגנו על חיילי צה"ל, הם מפקירים אותם".

מסיעתו של כסיף - סיעת חד״ש-תע״ל, נמסר בתגובה לניסיון ההדחה הכושל של ח״כ כסיף: "ניסיון ההדחה של חה״כ עופר כסיף נכשל, אך העובדה ש-85 חברי כנסת הצביעו בעדו מראה כי שרידי הדמוקרטיה שעוד נותרו בישראל נשחקו לחלוטין בחסות המלחמה המשיחית של נתניהו והכהניסטים שסביבו".

"הרדיפה הפוליטית של מתנגדי המלחמה, ושל ח״כ כסיף ביניהם, היא המימוש האולטימטיבי של ההפיכה המשטרית. הפעם הניסיון נכשל, אבל עד שתיפול הממשלה - הסכנה עוד כאן! את כסיף לא הצליחו להשתיק, והמאבק בכיבוש לא יפסיק!" נמסר מטעמם.

חברת הכנסת שרן השכל, שחברי מפלגתה - המחנה הממלכתי נמנעו מההצבעה על הדחת כסיף, האשימה אותם בפוסט שכתבה ברשת החברתית 'X': "מאוכזבת מהיעדרותם של ארבעה מחברי סיעתי שסיכלה את הדחתו של ח״כ כסיף".

"כסיף הוא ח״כ שפועל נגד המדינה בזמן מלחמה ומבקש להעמידה לדין בפני בית הדין הבינ״ל על שימוש בזכותה להגנה עצמית. אזרחי ישראל ציפו לאמירה ברורה מצד הכנסת וחבריה: להתיצבות ולתמיכה".

גם ארגון בצלמו הגיב בזעם לכישלון ההדחה: "אנחנו יחד עם רוב אזרחי ישראל מצירים ששיקולים פוליטיים קטנוניים של יאחר לפיד ובני גנץ הובילו להשארתו בכנסת של תומך הטרור עופר כסיף".

"עופר כסיף פועל בפומבי כנגד המדינה קורא להחרמתה ופועל באלימות כנגד כוחות הביטחון" נמסר מבצלמו. "אדם כזה מקומו בכלא ולא בכנסת ישראל".

ארגון בצלמו הוסיף כי הם כבר פנו בדרישה להרחיק את הח"כ: "פנינו כבר הערב לועדת האתיקה בדרישה להרחיקו מהכנסת למשך תקופת הזמן המקסימלית (חצי שנה) והטלת קנס כספי כבד לאור מעשיו החמורים".

"נציין כי נגד כסיף יש אלפי תלונות שהוקפאו מיד עם התחלת הליך ההדחה והגיע הזמן לדון ולהענישו. בנוסף אנחנו דורשים מהיועמ"ש לזרז את ההליך המשפטי נגדו ולדרוש עונש מאסר בפועל על האלימות נגד השוטרים" נמסר מבצלמו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר