"מוכנים לשלם מחיר כבד"

גל הירש: "חמאס לא נמצא כרגע באזור של להגיע להסכם"

מתאם השבויים והנעדרים של ממשלת ישראל הבהיר לראשי הארגונים היהודיים הגדולים בארה״ב, כי ״אנחנו יודעים שהמשמעות של הסכם עם חמאס זה שניאלץ לשלם מחירים כבדים. ואנחנו מוכנים לשלם מחיר כבד, אבל הגיוני״ (חדשות) 

דודי בן חמו | כיכר השבת |
גל הירש היום (צילום: COP)

תא״ל במיל׳ גל הירש, מי שמשמש כמתאם השבויים והנעדרים של ממשלת ישראל, הופיע בצהריים (רביעי), בפני ראשי הארגונים היהודיים הגדולים בארה״ב במסגרת הכינוס השנתי ה-49 של ״ועידת הנשיאים״.

הירש התייחס לסוגיית השבת החטופים מעזה ואמר כי ״חמאס לא נמצא כרגע באזור של להגיע להסכם וכי הדרישות שלהם מנותקות ואני מקווה שהם יחזרו למציאות כדי שנוכל לקדם את הנושא ולהגיע להסכם. חשוב לי אישית שאף אחד לא יטעה, אנחנו מחויבים באופן מלא וחד משמעי להשבת כל החטופים הביתה".

״אנחנו יודעים שהמשמעות של הסכם עם חמאס זה שניאלץ לשלם מחירים כבדים. ואנחנו מוכנים לשלם מחיר כבד, אבל מחיר הגיוני. אנחנו מאוד נחושים להחזיר את כל החטופים שלנו הביתה״.

הירש הוסיף בדבריו ״אני מקווה שהמלים שלי יגיעו לתאי הצינוק ולמנהרות שם מוחזקים החטופים האהובים שלנו - אנחנו עובדים 24/7 עם מיטב האנשים והטכנולוגיות להחזירכם הביתה שלמים ובטוחים. לא נוותר עד שתשוחררו. במשך 5 חודשים, מאז מוניתי לתפקיד, אני חי ונושם את סיפורי הזוועה. המשימה הזו חייבת להסתיים בהצלחה".

"ישראל ואף מדינה אחרת בעולם מעולם לא טיפלה בסוגיה כזו מורכבת. בתחילה היו 3,200 נעדרים ובמשך ימים לא ידענו מה גורלם. באמצעות מאמצים דיפלומטיים וצבאיים, הצלחנו להחזיר את חלקם ארצה ואחרים, לצערי, נהרגו. החטופים שוהים שם בתנאים לא אנושיים, ללא אוכל ושתייה. 32 מבין החטופים כבר לא בחיים.

הירש סיפר כי "התהליך היה: לשרטט תמונת מצב מהימנה, להיות בקשר הדוק עם משפחות החטופים ולספק להן מידע ופתרונות דיור ומחייה. לכל משפחה הוצמדו שני נציגים - מטעם הממשלה ומטעם הצבא. קציני מודיעין מעדכנים את המשפחות באופן שוטף. יש חשיבות רבה להשפעה העולמית. המפגש שלכם עם נציגי משפחות החטופים והנעדרים חשוב מאוד בהעלאת הנושא למודעות הגלובלית ולהשפעה על המגעים לשחרורם. חשוב שכל ממשלה בעולם לא תתעלם מהנושא. מאמץ נוסף נעשה בכיוון המודיעיני. חמאס לא קרוב עדיין למצב תודעתי של הסכם, אנחנו מחוייבים להשיבם הבייתה בבטחה. התחלה טובה תהיה הוכחה שהם קיבלו את התרופות והמידע הרפואי"

"חשוב להדגיש שישראל יזמה כל הצעה למו״מ. הנציגים האמריקניים עובדים לצידנו באופן צמוד. אנחנו מעודדים מכך שמדינות שונות שלחו אלינו את מיטב המתווכים והמומחים במו״מ לסייע לנו, בהן גרמניה, אוסטריה וקנדה. עומד מולנו ׳ברבור שחור׳, משהו שלא הכרנו ואנחנו מתווים עכשיו את הדרך להתמודד עם סיטואציות כאלה. פיגועי טרור כמו שקרו בישראל קורים כעת גם במקומות נוספים בעולם. בכל שנותיי מעולם לא נתקלתי באירוע כזה, לא בעולם המודרני, מתקפה על אוכלוסיות שוחרות שלום כמו שקרה ב-7 באוקטובר".

"החטופים מוחזקים על ידי ארגון רצחני וחשוב לזכור שכלפי כל אחד מהם בוצעו פשעי מלחמה. אני רואה לנגד עיניי את 124 החטופים והשבויים. שמענו סיפורי זוועה על תקיפות מיניות ואלימות אכזרית. אין שום דבר פוליטי או שנוי במחלוקת בדרישה לשחרור חטופים שיש בתוכם ילדים, קשישים ונשים. הלחימה הצבאית של ישראל משמעותית לשחרורם. 7 באוקטובר מזכיר לנו משהו שכמעט שכחנו - אנחנו צודקים והמלחמה הזו יכולה להיות מנוע צמיחה לנצח ישראל״.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר