"מבחינתנו זו הזדמנות"

הבית הלבן: בני גנץ הוא שביקש להיפגש עם בכירים אמריקנים

ג'ון קירבי דובר המועצה לביטחון לאומי חשף הערב בתדרוך לכתבים כי יו"ר המחנה הממלכתי השר גנץ הוא זה שביקש את הפגישות בבית הלבן | ראש הממשלה לא אהב את הנסיעה | בליכוד כינו אותו 'סוס טריואני' (פוליטי, מדיני)

יוני גבאי | כיכר השבת |
קרבי וגנץ (צילום: חיים גולדברג ואריה לייב אברמס פלאש 90 )

דובר המועצה לביטחון לאומי של הבית הלבן, ג'ון קירבי, התייחס הערב (שני) בתדרוך לעיתונאים לביקור של השר בני גנץ בארצות הברית.

קיריבי אמר כי "גנץ הוא חבר קבינט המלחמה", "הוא רצה להיפגש עם בכירים אמריקנים, וזו הזדמנות לא רק לשמוע ממנו אלא גם להביע את הדאגות שלנו על הסיוע ההומניטרי, ולהדגיש את החשיבות בעסקת חטופים".

לדברי דובר המועצה לביטחון לאומי "אנחנו מכירים בבנימין נתניהו כראש הממשלה הנבחר של ישראל ונמשיך לדבר איתו ועם כל חברי קבינט המלחמה, גנץ נמצא כאן בוושינגטון, הוא שר במדינה שהיא בת ברית, ולא נחמיץ הזדמנות לנהל איתו דיון".

קריבי הוסיף כי "גם סגנית הנשיא וגם היועץ לביטחון לאומי ידברו עם גנץ על המצב ההומניטרי והצורך להגביר הכניסה של סיוע. הם ידברו על הצורך לראות התקדמות בשטח ועל עסקה לשחרור החטופים. עכשיו הכדור אצל החמאס, למה הוא לא מקבל את העסקה זו שאלה שצריך להפנות לסינוואר. היעד הוא לסיים הכל מהר, לפני שהרמדאן יתחיל".

נזכיר כי יו"ר המחנה הממלכתי וחבר קבינט המלחמה השר בני גנץ המריא אמש (ראשון) לארצות הברית, לשורת פגישות מדיניות בצל המלחמה בעזה. מארה"ב ימשיך ללונדון.

והבוקר (שני) ב'יומן הבוקר' בכאן רשת ב' דווחו פרטים מאחורי הקלעים של אישור הטיסה - מול לשכת ראש הממשלה. זאת לאחר הדיווח על התנגדות נתניהו לטיסה.

לפי הדיווח הבוקר, של מיכאל שמש, מזכיר הממשלה יוסי פוקס שלח ביום שישי האחרון מסרון ליועצת של גנץ שבו כתב לה כי טיסת השר גנץ לארה״ב מאושרת, בכפוף לאישור רה״מ.

המסרון הזה, כך לפי הדיווח של שמש, הגיע לבקשת אנשי גנץ, שניסו מספר שעות להשיג את אישור נתניהו לטיסה, כמקובל, וביקשו מהחשבות במשרד רה״מ לקדם את הזמנת כרטיסי הטיסה עבור גנץ ואנשיו.

בעקבות הודעת מזכיר הממשלה האמורה, החלו אנשי המשרד לקדם את הנסיעה ולטפל בה. אלא שמספר שעות לאחמ״כ נתניהו שוחח עם גנץ ואמר לו שהוא אוסר עליו לטוס לארה״ב ושלא יאשר את טיסתו. נתניהו גם סרב לשתף פעולה עם ״מסרים״ לקראת הפגישות שיקיים גנץ בוושינגטון.

בסביבת גנץ הבהירו אתמול שהטיסה אושרה ע״י צוות לשכת רה״מ, משרד רה״מ טיפל בהזמנת הכרטיסים ורק לאחמ״כ הודיע נתניהו לשר גנץ על כך שהטיסה אינה מאושרת.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר