"אין לו סמכות"

אדלשטיין מסרב להעביר פרוטוקולים חסויים למבקר המדינה

יו"ר ועדת חוץ וביטחון, יולי אדלשטיין, מסרב להעביר למבקר המדינה, מתניהו אנגלמן, דוחות חסויים של ועדות משנה | במשרד המבקר טוענים שביקשו מסמכמים " לצורך למידה" | אדלשטיין מסרב: "אין לו סמכות" (פוליטי)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
יולי אדלשטיין (יונתן זינדל, פלאש 90)

יו"ר ועדת חוץ וביטחון, ח"כ יואל יולי אדלשטיין, מסרב להעביר למבקר המדינה, מתניהו אנגלמן, דוחות חסויים של ועדות משנה, כך מדווח הבוקר יובל קרני ב ynet.

על פי הדיווח, אנגלמן ביקש מלשכת אדלשטיין לקבל פרוטוקולים מדיונים סודיים וחסויים של ועדות המשנה בוועדת חוץ וביטחון, דיונים שהתקיימו לפני ואחרי הטבח הנוראי שהתרחש בשמחת תורה.

אלא שאדלשטיין מסרב בתוקף להעביר את המסמכים לידי מבקר המדינה. לטענתו, למבקר אין סמכות לבקש את המסמכים שכן הנכסת אינה תחת ביקורת המבקר. לעמדת אדלשטיין הצטרפה גם היועצת המשפטית של ועדת חוץ וביטחון.

גורם בכנסת אמר ל ynet כי "ועדת החוץ והביטחון אינה גוף מבוקר על ידי מבקר המדינה ולכן אין שום סמכות להעביר להם פרוטוקולים. הגורם היחיד שיכול לחקור את אירועי 7 באוקטובר הוא ועדת חקירה ממלכתית".

ממשרד מבקר המדינה נמסר בתגובה:"כחלק מהליכי הביקורת כלפי הדרג המדיני והדרג הצבאי, ולצורך קבלת תמונה שלמה יותר על המחדלים שהובילו ל-7 באוקטובר, ביקש משרד מבקר המדינה לעיין בפרוטוקולים של ועדת החוץ והביטחון.

"עם זאת, בניגוד לדרג המדיני, לדרג הצבאי ולדרג האזרחי הכפופים לביקורת ומחויבים למסור את אשר יתבקשו, הכנסת ריבונית והליכי הביקורת הם על הרשות המבצעת ולא על המחוקקת.

"יודגש כי מטרת הבקשה לקבלת הפרוטוקולים היא לוודא שהרשות המבצעת עומדת בהנחיות ועדות הכנסת מתוקף סמכותן כגורמים המפקחים על עבודת הממשלה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר