"אבא, ירו בי!"

מיה רגב השמיעה את השיחה שלה עם אביה ברגעי חטיפתה

בכנס לציון יום האישה הבינלאומי שנערך בכנסת נשאה דברים מיה רגב, ששוחררה משבי חמאס במסגרת העסקה, והשמיעה הקלטה משיחת הטלפון שלה עם אביה בעודה נחטפת (בכנסת)

יאיר טוקר | כיכר השבת |
הנאום של מיה רגב (צילום: באדיבות ערוץ הכנסת)

מיה רגב, הצעירה שנחטפה לרצועת עזה מהמסיבה ברעים ושוחררה במסגרת עסקת השבויים בתחילת המלחמה, נשאה היום דברים בכנס לציון יום האישה הבינלאומי שנערך בכנסת.

האירוע נערך כאמור בכנסת, במעמד יושב ראש הכנסת אמיר אוחנה, חברות וחברי כנסת, מנכ"ל הכנסת, נשות כוחות ביטחון והצלה ובני משפחות החטופים.

במהלך דבריה, השמיעה רגב לנוכחים באולם את שיחתה האחרונה עם אביה בעודה נחטפת ושיתפה: "בשבעה באוקטובר אני, איתי אחי הקטן, עומר שם טוב, אורי דנינו, ועוד מעל ל-240 אזרחים וחיילים נחטפנו לעזה בידי מרצחים. מאז עברו כבר 151 ימים ונותרו שם עוד כ-134 חטופים וגופות".

היא המשיכה: "אני לא באתי לכאן היום בשביל לספר את הסיפור שלי או של איתי. באתי לכאן כדי לצעוק את צעקתם של החטופים שנותרו מאחור. אותה הזעקה שאני זעקתי אז בשיחה שלי עם אבא שלי.

"אותם החטופים שיושבים שם בתנאים מחפירים, כאלה שגם אם אני אספר ואפרט לכם, לא תצליחו כנראה לדמיין מה עובר עליהם. חטופים שאם רק היו יכולים לצעוק, הם היו צועקים את נשמתם החוצה ואומרים ״הצילו״.

"חטופים שהיו כל כך בטוחים, כמוני, שיגיעו להציל אותם אחרי שבוע שבועיים גג יושבים שם עכשיו וכל יום האמון שלהם במדינה נעלם קצת יותר. איך אני וכל עם ישראל יכולים להסתובב ברחוב ולנשום אוויר צח בידיעה שעומר שם טוב אחד החברים הטובים שלי, שנחטפנו ביחד, יושב שם ולא מצליח לנשום כמו שצריך כי הוא אסמתי והמשאף שלו כמובן לא הגיע אליו?

"איך ייתכן שיש שם כל כך הרבה נשים יפות צעירות, שכל מה שהן רצו זה ללכת לחגוג את החופש ואת החיים ולהיות מאושרות, או שסתם הייתה להן איזה משמרת בחמ"ל ומאותה שבת ארורה הן יושבות שם מפוחדות ואבודות?"

רגב הוסיפה: "אני כאן כי הם פשוט מאוד לא יכולות ויכולים להיות כאן וזה המעט שאני יכולה לעשות עבורם. כל שר בממשלה הזאת וכל חבר בקבינט המלחמה, צריך להיות לכולכם בראש- דמיינו שזאת הבת שלכם שיושבת שם. מה הייתם עושים בשביל להציל אותה? כנראה שהייתם הופכים עולמות וזה בדיוק מה שהמשפחות עושות.

"אני יודעת מה זה להיות בחורה שם. אני יודעת מה זה להיות מוכנה שכל רגע יבואו לרצוח לך את הנפש, יותר מבעית מהמוות עצמו. אני כאן כדי להגיד שחרורו אותם לפני שיהיה מאוחר מדי הזמן שלהם אוזל״.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר