ברקע הניסיונות לעסקה

בני משפחות חטופים הפגינו תמיכה בביידן מול הקונסוליה האמריקנית בירושלים

כמאה מבני משפחות החטופים הפגינו מול בנין הקונסוליה בירושלים בדרישה מהממשל האמריקני והנשיא ביידן להפעיל לחץ כבד על הצדדים ולהגיע לעסקה: "אנחנו אבודים ללא ארה"ב" (חדשות)

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
הפגינים מול בנין הקונסוליה (צילום: באדיבות חיים גולדיטש כאן 11)

עשרות רבות מבני משפחות החטופים ופעילים חברתיים, מפגינים היום (שלישי) מול הקונסוליה האמריקאית בירושלים, כדי לעוד את הגורמים בבית הלבן ובראשם הנשיא ביידן לקידום עסקה מול חמאס לשחרור חטופים.

המפגינים מנסים להעביר מסר בהול ודחוף לפיו על הממשל האמריקני להפעיל לחץ כבד יותר על הצדדים במטרה לקדם עסקה שתחזיר את החטופים.

ההפגנה מול הקונסוליה (צילום: חיים גולדיטש כאן 11)

ההפגנה מתרחשת ברקע הדיווחים על רקע הניסיונות הכושלים להגיע לעסקה שתשחרר את החטופים השוהים בשבי החמאס מזה 151 ימים.

בתוך כך, גורמים בכירים בישראל מדווחים שבינתיים ממתינים לשמוע מה התשובות של חמאס לגבי קידום עסקה ומה המתווה שאיתו יהיה אפשר לקדם את האינטרס של הפסקת האש בתקופת הרמאדן

המפגינים יורדים לכביש (צילום: חיים גולדיטש כאן 11)

כזכור, מוקדם יותר דווח ב'רויטרס', כי חמאס הסכים להעניק יום נוסף לניסיונות המשא ומתן עם ישראל. בישראל העבירו כבר לפני ימים ארוכים את המתווה שהושג בוועידת פריז השנייה, אולם בחמאס לא הגיבו להצעות הישראליות עד לרגע זה.

בישראל, הדעות חלוקות מי אשם בעובדה שאין הסכם. גורמים ישראלים טוענים כי חמאס הוא זה שמחבל בהסכם כחלק מאסטרטגיה של ארגון הטרור להגיע לחג הרמדאן המוסלמי בלי הסכם ועם לחימה מתמשכת ברצועה ובכך להבעיר גם את שטחי איו"ש בתקווה כי ערביי הרשות הפלסטינית יצטרפו למאבקם.

מנגד, גורמים אחרים האשימו דווקא את ראש המשלה בנימין נתניהו, שלטענם הציב באיחור את הדרישה לקבל מחמאס את רשימת החטופים החיים לפני כל עסקה שתיחתם.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר