ומי אשם?

טלי גוטליב נגד הליכוד: כך הגיבה להודעה על מסקנות הוועדה

התגובה שפרסמה הליכוד למסקנות ועדת החקירה לאסון שבמירון עוררה סערה רבה. חברת הכנסת טלי גוטליב תקפה את מנסחה: "מוטב להסתפק בהבעת צער עמוק, והתחייבות ללימוד המסקנות לעומק" (פוליטי)

יאיר טוקר | כיכר השבת |
צייצה ועוררה סערה. ח"כ טלי גוטליב (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

חברת הכנסת טלי גוטליב תקפה הערב (רביעי) את מפלגתה הליכוד, והתנערה מההודעה שפרסמה המפלגה כתגובה למסקנות וועדת חקירת האסון במירון.

"אני חברת ליכוד", צייצה גוטליב בטוויטר, "ואינני מסכימה עם תגובת הליכוד המקוממת למסקנות וועדת מירון. 45 אנשים נהרגו באסון מירון. ברור שיש אחריות לגורמים רבים. ברור שחובה להפיק לקחים".

לדבריה, "מוטב למי שניסח את הודעת הליכוד להסתפק בהבעת צער עמוק, והתחייבות ללימוד המסקנות לעומק".

יחד עם זאת ציינה כי "ברור כשמש שרוה״מ לא אשם, אך הוא אחראי מעצם היותו רוה״מ. מי שאשם הוא בגץ שביטל את החלטות הפקעת ההר ע״י הממשלה, ואין סיכוי שבגץ ייקח אחריות. שנדע ימים טובים".

התגובה והסערה

בהודעת הליכוד, נכתב: "אסון מירון הוא אסון טראגי. ליבינו עם משפחות הקורבנות. בפועל הממשלה כבר יישמה מסקנות מתבקשות והאירוע האחרון במירון התנהל עם קהל גדול וללא דופי. הממשלה תבחן את הצורך בהפקת לקחים אופרטיביים נוספים כדי למנוע הישנות של אסון מעין זה".

"עם זאת", אמרו בליכוד, "צר לנו על כך שלראשונה בתולדות המדינה הממשלה בראשות בנט ולפיד הקימה ועדת חקירה נגד קודמתה בימין הפוליטי, ושחבר מרכזי בוועדה הוא מקורבו של לפיד, שלמה ינאי, שקיבל הצעה ממנו למקום ברשימת ״יש עתיד״ לכנסת. זוהי התרסה פוליטית מובהקת לחלוטין. הניסיון הציני והמכוון של לפיד להפוך את אסון מירון לכלי ניגוח פוליטי - לא יצלח".

יאיר לפיד הגיב לטענות: "תגובת נתניהו והליכוד היא חרפה מבישה ופגיעה בזכר קורבנות מירון. הנסיון להכפיש את האלוף ינאי, בעל אות המופת, ואת הרב מרדכי קרליץ, ראש עיריית בני ברק לשעבר, כאילו שיקוליהם היו פוליטיים, רק מוכיחים את שפל המדרגה אליו הגיע נתניהו בנסיונותיו להסיר מעליו אחריות על אסון שוועדת חקירה ממלכתית קבעה באופן נחרץ שהוא אשם בו".

בתוך כך, מנכ"ל המקומות הקדושים, הרב יוסף שוינגר, הגיש לפני זמן קצר מכתב התפטרות מתפקידו; "לאור החלטות ועדת החקירה", כתב שוינגר, ששימש בתפקיד למעלה מ-22 שנים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר