המאבק עולה שלב

הלוחם זעק בכנסת: "הייתי בעזה, ראינו פירים של מנהרות ונשקים מוסלקים בגני ילדים"

פעילי צו 9 שהשתתפו בדיון של השדולה לעניין אונר"א קראו להפסיק את שיתוף הפעולה עם הארגון: "זהו שיתוף פעולה עם האויב מתוך מדינת ישראל" (כנסת)

יוני גבאי | כיכר השבת |
(צילום: תנועת צו 9)

בצל הפרסומים בשבועות האחרונים על כך שעובדי אונר"א השתתפו בטבח שמחת תורה ושהארגון סייע לחמאס, התכנסה היום (ראשון) בכנסת השדולה לעניין אונר"א, בראשות ח"כ שרן השכל, לדיון על הארגון.

פעילי תנועת צו 9, שהודיעה הבוקר כי תרחיב את תחום פעולתו גם למאבק נגד אונר"א וכבר בשבוע הקרוב יחסמו מאות פעילים מטעמו את הכניסות למשרדי הארגון בירושלים - הגיעו לדיון וטענו שבאונר"א יודעים היכן החטופים ומסרבים להגיד.

שלמה שריד, נציג הארגון, אמר: "לפני ארבעה חודשים הייתי בתוך עזה, וראינו איך בתוך גני ילדים של אונר"א ובתי ספר יש פירים של מנהרות, ונשקים מוסלקים בתוך המוסדות חינוך של אונר"א".

לדבריו, "לאחר שיצאתי משם הקמתי עם כמה חברים את צו 9, שפעלה עד היום לחסום את המשאיות לחמאס וממשיכה לפעול בחסימה, אבל השבוע הארגון מוסיף עוד קומה והיא התנגדות לשורש של הרוע הזה שנקרא אונר"א".

מתנועת צו 9 נמסר: "אונר"א מציגים את עצמם כארגון שמסייע לפליטים, אך בפועל, דובר צה"ל הוכיח כבר כמה פעמים שהארגון משתף פעולה על-מלא עם חמאס, ושלמרות שבארגון יודעים היכן החטופים – הם לא עושים עם זה כלום.

"פעילות המטה של אונר"א בירושלים היא למעשה שיתוף פעולה עם האויב מתוך מדינת ישראל, ועלינו לשים לזה סוף. ביום רביעי הקרוב נגיע כולנו לחסום את משרדי הארגון ולשבש את פעילותו, עד שמדינת ישראל תשים סוף למחדל הזה".

אנשי צו 9 אף קראו לממשלת ישראל להתנער מאונר"א: "על מדינת ישראל להודיע בצורה ברורה שתפסיק להעביר סיוע הומניטרי דרך אונר"א, כאשר הסיוע מגיע בפועל לחמאס. הגיע הזמן לקחת אחריות מלאה על ביטחון מדינת ישראל ולהפסיק את הלגיטימציה לטרור".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר