המשיך באולטימטום

אחרי הפרישה המתוקשרת - זו הביקורת של סער על התנהלות המלחמה

בישיבת סיעה של מפלגת תקווה חדשה - הימין הממלכתי, ירה השר סער צרורות של ביקורת על התנהלות הצבא בכל החזיתות, בדרום ובצפון: "קצת הלחץ הצבאי, ירד בחודשים האחרונים" (פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |

"בניגוד להצהרות - לא מתקדמים ברפיח" | צפו בדברים המלאים של סער (צילום: מתוך ה-X של ערוץ כנסת)

השר גדעון סער, נאם היום בפתח ישיבת סיעת תקווה חדשה - הימין הממלכתי, והתייחס לפערים בין הצהרות הדרג הפוליטי, לביצוע הצבאי בשטח בכלל החזיתות בארץ - עזה ולבנון, תוך שהוא מטיח ביקורת נוקבת על הדרג המדיני שלטענתו מזניח את יעדי המלחמה שנקבעו.

בפתח דבריו, הוא הדגיש כי זו ישיבת סיעה של מפלגתו הוא בעקבות החלטת ועדת הכנסת מיום רביעי לאשר את פיצול סייעת תקווה חדשה ממפלגתו של השר בני גנץ: "בשבוע שעבר קיבלנו החלטה פה אחד לסיים את השותפות עם כחול לבן. אנחנו מתכנסים היום לישיבת סיעה של תקווה חדשה - הימין הממלכתי בעקבות החלטת ועדת הכנסת מיום רביעי".

הוא עבר מיד לדבר על הנושא הביטחוני-מדיני: "סדר היום של מדינת ישראל מזה קרוב לחצי שנה הוא המלחמה. אנחנו מאמינים ביעדים השאפתניים שהתקבלו בקבינט בתחילת המלחמה. הם שאפתניים כפי שאמרתי אבל הם ברי השגה".

בכדי להדגיש כי הפערים והטענות שיש לו ולמפלגתו הם לא כלפי צה"ל עצמו, הוא הקדים לביקורת את שבחיו על רוח הלחימה: "עם ישראל וחיילי צה"ל גילו ומגלים רוח גדולה עצומה במלחמה הזאת. בישיבות הקבינט הביטחוני אנחנו נאבקים על עמדותינו בנושאים הנראים לנו קריטים לניצחון בלחמה".

הוא עבר מיד לעמדת תקיפה כאשר חלק עם הציבור את משנתו הביטחונית-מדינית: "לצערינו, קצב ההתקדמות הצבאי, קצת הלחץ הצבאי, ירד בחודשים האחרונים. בניגוד להצהרות - עד כה לא הייתה התקדמות ברפיח או בהשלמת המלאכה במחנות המרכז".

"לדשדוש יש השלכה ישירה על הערכת המערכה בגבול הצפון" אמר סער. "גם בזירה הבינלאומית, חלוף הזמן אינו מועיל לנו בלשון המעטה. קרוב לחצי שנה אחרי שבעה באוקטובר, צה"ל עושה עבודה מדהימה".

הוא הוסיף למנות את דרישותיו מהמערכת המדינית: "נדרש אורך רוח במערכה אבל היינו צריכים להיות במקום אחר. חייבים לפעול בקצב מהיר יותר עם יותר כוחות. חייבים להגביר את הלחץ הצבאי על חמאס. לכך יש גם השפעה על היכולת לממש בהקדם מתווה חטופים חדש, השמדת הכוחות השלטוניים של חמאס. גם היא אינה מתקדמת כנדרש".

"השתלטות חמאס על סיוע הומניטרי שמיועד לאוכלוסייה מחזקת אותו וחותרת תחת היעד הזה שקבענו. גם בנושא ההומניטרי, הפעילות הינה איטית, לא יעילה ומוביאה לאיבוד שליטה בנושא הזה" אמר סער לסיום משנתו המדינית-ביטחונית.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר