ציפה לזה?

מבוכה ללפיד: ניצח בפריימריז של מפלגתו בפער של 29 קולות בלבד

עם סגירת קלפיות הפריימריז של 'יש עתיד', התברר שהיו"ר המכהן, שגם הקים את המפלגה, יאיר לפיד, זכה ברוב דחוק בלבד של הקולות | כך הוא הגיב (פוליטיקה)

יוני גבאי | כיכר השבת |
יאיר לפיד (צילום: Avshalom Sassoni/FLASH90)

בבחירות הפנימיות, הפריימריז, שנערכו היום (חמישי) במפלגת יש עתיד, זכה היו"ר המכהר ראש האופוזיציה יאיר לפיד ב-52.5% בלבד מהקולות. ח״כ רם בן ברק, שהתמודד מולו, זכה ב-47.5%.

308 מהמצביעים תמכו בלפיד ואילו 279 איש בבן ברק. מדובר בפער של 29 קולות בלבד.

לפיד הגיב לתוצאות: "אני רוצה להודות לחבר הכנסת רם בן ברק על מירוץ הוגן, בלי השמצות, בלי הכפשות, בלי קבלני קולות ובלי מפקדי ארגזים. רם, יחד אתך יש עתיד הראתה שוב למדינת ישראל שאפשר אחרת. שיש דבר כזה פוליטיקה אחרת.

"הפריימריז הסתיימו, אבל המלחמה שלנו רק התחילה. מפני שאין אף אחד חוץ מאתנו שמציע למדינה הזו חזון אחר וכיוון אחר. כולם נכנעו והלכו והתיישבו מתחת לנתניהו ורק אנחנו נשארנו, אז רק אנחנו נעשה את השינוי!

"עד לפני כמה שבועות כל בנאדם שפגשתי אמר לי אחד משני הדברים: או שהוא אמר לי, "למה אתם לא נכנסים לממשלה", או שהוא אמר לי, "למה אתם לא אופוזיציה יותר אגרסיבית."

"כבר לא אומרים לי אף אחד משני הדברים. כל אדם שאנחנו פוגשים אומר לנו היום משהו אחר. הם אומרים: "תצילו אותנו!" הם אומרים את זה כי הם זוכרים שפעם אחת כבר הצלנו אותם. גם אז אף אחד לא האמין שזה אפשרי, אבל עשינו את זה והם רוצים שנעשה את זה שוב.

"אתמול אמרו לי את זה בבית החולים. היינו שם כי נולדה לי הנכדה הראשונה. קוראים לה נעמי. עמדתי שם והחזקתי את הדבר הקטנטן והמושלם הזה, ונזכרתי למה אנחנו פה. על מה אנחנו נלחמים".

לפיד הוסיף: "אפילו שם, בבית החולים ליולדות, המקום הכי אופטימי בעולם, אמרו לי "תצילו אותנו". מפני שהם יודעים שהממשלה הזו לא יכולה להיות הממשלה של התינוקות שלנו. לאזרחים של המחר מגיע יותר. לנעמי מגיע יותר.

"אני לא מוכן שנעמי תגדל בעולם שמנוהל בידי ממשלה שלא אכפת לה ממנה. ממשלה שלא מחזירה את החטופים למשפחותיהם ואת המפונים לבתיהם. ממשלה שלא יודעת איך לנהל גם את הצבא וגם את הכלכלה וגם את היחסים עם האמריקאים וגם את הקבינט הקטן וגם את הקבינט הגדול ששונא את הקבינט הקטן.

"הממשלה הזו אחראית לאסון הגדול ביותר שקרה לעם היהודי מאז השואה, ויש לה מטרה אחת, ואחת בלבד: שנשכח את זה. שנשכח שזה קרה במשמרת שלהם. אין אף מדינה בעולם, אפילו לא אחת, שבה האנשים האלה היו נשארים בתפקידם אפילו יום אחד נוסף".

לדבריו, "עם ישראל אומר "תצילו אותנו". משפחות החטופים אומרים "תצילו אותנו". מעמד הביניים אומר, "תצילו אותנו." מפני שברור לגמרי שזו ממשלת אסון שמוליכה אותנו לאבדון, ואנחנו צריכים לעשות הכל, כל דבר, כדי לשלוח אותם הביתה.

"הממשלה הזו ריסקה את הבטחון הישראלי, את הדבר הכי בסיסי – הידיעה שיש מישהו ששומר עלינו. במקום לחזק את צה"ל, היא מחלישה אותו. עוזרת לחרדים שוב להשתמט מגיוס. מפלה בין דם לדם. זה צריך להפסק. ביחד ננצח, רק אם ביחד נתגייס!

"הממשלה הזו לוקחת את הכסף של הציבור העובד והמשרת ובמקום להוריד את יוקר המחיה ולהשקיע בהורים צעירים ובמילואימניקים, היא מבזבזת אותו על עצמה. על משרדי ממשלה מיותרים וג'ובים מיותרים ותשלומים מיותרים לאנשים שלא עובדים.

"אז יש לנו משימה. המשימה שלנו קשה, אבל אפשרית. אנחנו צריכים ממשלה אחרת, שתשנה את סדרי העדיפויות, תעיף מחיינו את הקיצונים ותתחיל לנהל את העסק כמו שצריך, ממשלה שסוף סוף תעשה סדר במדינה הזו!"

הוא טען: "אנחנו צריכים לבחור את העתיד של נעמי. במקום ציניות ואינטרסים, אנחנו צריכים לבחור בשבילה עתיד של ציונות וערכים ואהבת אדם ודמוקרטיה. במקום משיחיות ואלימות וסחטנות אנחנו צריכים לבחור בשבילה מדינה שמבוססת על מדע ועל חינוך ועל כלכלה הוגנת ובטחון אישי.

"אנחנו צריכים ממשלה שתגייס חרדים בלי לפחד, שתכתוב חוקה, שתשקיע את הכסף שלנו בחינוך הממלכתי ובעסקים קטנים ובטכנולוגיה, שתבנה את הקשרים שלנו עם ארצות הברית והמדינות הערביות המתונות במקום להרוס אותם, שבמקום להעליב אנשים תקרב אנשים.

"אנחנו צריכים להחזיר למדינת ישראל את התקווה. אנחנו צריכים לשכנע מחדש את המדינה הזו שיש לה עתיד. אנחנו צריכים להחזיר את האמונה והכוח לילדים שחוזרים מעזה ולגמלאים שהמדינה שכחה אותם, למעמד הביניים שמשלם הכל, לנשים שהודרו מעמדות כוח, לשכבות החלשות שאף אחד לא סופר אותן.

"אנחנו נעבוד עם כל הכוחות השפוייים, עם בני וגדי, עם ליברמן, עם השמאל ועם הליכודניקים שכבר לא יכולים לשאת את הקיצוניות ואת השחיתות. אנחנו בעיקר נעבוד אתכם. עליכם אני סומך. אתם מדהימים. אתם השטח הכי טוב בארץ, אתם הלב של המפלגה הזו, אתם אלה שיכולים להביא שינוי לעם ישראל.

"2024 היא שנת בחירות. יהיו בחירות. השינוי שהמדינה הזו זקוקה לו מתחיל כאן ומתחיל עכשיו. הגיע הזמן לכתוב פרק חדש בחיי המפלגה הזו, ובחיי המדינה הזו. הגיע הזמן להתחיל לבנות לנעמי עתיד טוב יותר".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר