"תיסגר בימים הקרובים"

החוק לסגירת משדרי אל-ג'זירה אושר סופית: "שופרות החמאס בישראל"

מליאת הכנסת אישרה הערב את החוק שקידמו ראש הממשלה ושר התקשורת לסגירת-אל- ג'זירה | שר התקשורת התחייב לסגור את הערוץ בתוך ימים | החורים בחוק (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
משרדי ערוץ אל ג'זירה בדוחא, קטאר (צילום: שאטרסטוק)

מליאת הכנסת אישרה הערב (שני) בקריאה שניה ושלישית את החוק שקידמו ראש הממשלה ושר התקשורת לסגירת ערוצים זרים -אלג'זירה, אלמיאדין ועוד.

החוק קובע כי אם השתכנע ראש הממשלה שערוץ זר פוגע במדינה, יוכל שר התקשורת, לאחר קבלת חוות דעת בטחונית אחת לפחות ובאישור הממשלה או הקבינט לפעול נגד ערוץ זר שפועל נגד המדינה.

הפעולות יאושרו בצווים שעליהם יחתום שר התקשורת, ויכללו בין היתר: סגירת משרדי הערוץ בארץ, החרמת ציוד שידור, מניעת שידורי כתבי הערוץ, הסרת הערוץ מחברות הכבלים והלוויין, חסימת אתרי האינטרנט שלו ועוד.

עם זאת, מדובר על סגירה ל-45 יום בלבד עם אפשרות להארכה של עוד 45 יום באישור בית המשפט. כמו כן, הערוצים יוכלו להמשיך לשדר מהרש"פ. נקודה נוספת בחוק: הוועדה השאירה את הסעיף שמותיר את ההחלטה הסופית לבית המשפט.

שר התקשורת ד"ר שלמה קרעי: "הבאנו כלי יעיל ומהיר לפעולה כנגד אלו המשתמשים בחופש העיתונות כדי לפגוע בבטחון ישראל ובלוחמי צה״ל ולהסית לטרור בשעת מלחמה.

"אני מודה ליו"ר הוועדה חה"כ צביקה פוגל ולחברי הוועדה על אישור החוק, כמו גם לייעוץ המשפטי של הווועדה ושל הכנסת על הליווי הצמוד, כך שהחוק יהיה קביל משפטית אך בעיקר יעיל וישים.

"כתוב בפסוק: ״ה׳ ילחם לכם ואתם תחרישון״. ה׳ יתברך הוא בעל המלחמות אבל ״ואתם תחרישון״ - זו משימה שמוטלת עלינו - להשתיק את התקשורת הפוגעת בבטחון המדינה. וכך נעשה בעזרת השם".

נפעל לאלתר!

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר