סערה ברשת

'דרדל'ה': ציוץ של בן גביר קומם שרים בממשלה - ובאיראן

השר לביטחון לאומי צייץ מילה אחת אחרי הדיווחים על תקיפה באיראן - ועורר סערה | סוכנות הידיעות האיראנית ציטטה אותו, שרים בממשלה תקפו אותו - אבל הוא מתעקש (פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
(צילום: חיים גולדברג, פלאש 90)

ישראל הרשמית לא מתייחסת לתקיפה הלילה באיראן, אבל השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר כתב מילה אחת בחשבון שלו ברשת החברתית X: "דרדל'ה".

סוכנות הידיעות האיראנית צוטטה את הציוץ וכתבה:  "הרשויות הישראליות לועגות לעצמן. השר לביטחון פנים של המשטר הציוני הגיב לאירוע באיספהאן - 'חלש'".

שרים בכירים בממשלה התבטאו נגד בן גביר: ״התבטאות אומללה ומטופשת. צריך לשמור על מדיניות העמימות. בן גביר חבר קבינט ומוזמן להביע את דעתו בפורומים הרלוונטיים. התבטאויות כאלה עלולות לסכן את ביטחון המדינה״.

ח"כ יאיר לפיד ניצל כמובן את ההזדמנות ותקף: "מעולם לא עשה שר בקבינט הבטחוני נזק כל כך כבד לבטחון המדינה, לתדמיתה ולמעמדה הבינלאומי. בציוץ בלתי נסלח של מילה אחת הצליח בן גביר להגחיך ולבייש את ישראל מטהראן ועד וושינגטון. כל ראש ממשלה אחר היה זורק אותו כבר הבוקר מהקבינט. גם השרים שיושבים לצידו ושותקים ככבשים אינם נקיים מאחריות. הם חלק ממחדל בטחוני וערכי שלא יסולח".

בתגובה אמרו גורמים בסביבתו של בן גביר: "ראינו את אותם גורמים שטענו בתוקף לפני 7.10 שיש להכיל ירי מעזה ושחמאס מורתע, והביאו אותנו לאן שהביאו אותנו".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר