"כל עוד חמאס נשאר" 

נתניהו: "מה יהיה ב'יום שאחרי'? כל הדיבורים ריקים מתוכן" | צפו

ראש הממשלה נתניהו, פרסם כעת וידיאו שלו, בו הוא מסביר מדוע אין על מה לדבר על היום שאחרי ברצועת עזה. אין תחליף לניצחון הצבאי. הניסיון לעקוף אותו בטענה כזו או אחרת הוא פשוט מנותק מהמציאות" | צפו בדבריו (חדשות, פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
נתניהו, היום (צילום: עומר מירון /לע"מ)

ראש הממשלה בנימין נתניהו, פרסם לפני זמן קצר (רביעי) סרטון, בו הוא מסביר מדוע הוא לא מדבר על מה שיקרה ביום שאחרי ברצועת עזה.

״אתמול", פתח נתניהו ואמר: "ביום העצמאות ביקרתי את חיילנו הגיבורים, הפצועים שמשתקמים בבתי החולים. יצאתי משם בעיניים דומעות, אבל בהתרוממות נפש אדירה. הגיבורים שלנו אמרו לי שני דברים: הראשון - ״תמשיכו עד הסוף - עד לניצחון". והשני - ״אנחנו רוצים להשתקם ולחזור אל חברינו הלוחמים". לצערי, לא כולם יוכלו לעשות זאת. יחד אתכם אני נושא תפילה להחלמתם. בזכות הגיבורים הללו, בזכות הרוח הכבירה הזאת אנחנו כאן בארצנו. הבטחתי להם שנעשה הכל כדי להילחם עד לניצחון המוחלט".

"כוחותינו", טען נתניהו: "נלחמים ברחבי רצועת עזה - בג׳באליה, בזייתון וברפיח. אנחנו עושים זאת תוך כדי פינוי האוכלוסייה האזרחית ותוך כדי מילוי המחויבות שלנו לצרכים ההומניטריים שלה. המאמצים האחראים שלנו נושאים פרי. עד עתה ברפיח התפנו קרוב לחצי מיליון בני אדם מאזורי הלחימה. הקטסטרופה ההומניטרית שדיברו עליה לא התממשה, היא גם לא תתממש".

צפו בדברי נתניהו (צילום: עומר מירון / לע״מ, סאונד: יחזקאל קנדיל / לע״מ)

ומה יקרה ביום שאחרי, לטענת נתניהו: "חיסול החמאס הוא צעד הכרחי כדי להבטיח ש״ביום שאחרי״ לא יהיה בעזה אף גורם שיאיים עלינו. כבר לפני כמאה ימים אישרתי לגורמי הביטחון לאפשר לעזתים מקומיים, שאינם מזוהים עם החמאס, להשתלב בניהול האזרחי של חלוקת המזון בעזה. הניסיון הזה לא צלח, כיוון שהחמאס איים עליהם ואף פגע בכמה מהם כדי להרתיע אחרים".

עוד הוסיף נתניהו: "עד שלא יהיה ברור שהחמאס לא שולט צבאית בעזה, שום גורם לא יהיה מוכן לקבל על עצמו את הניהול האזרחי על עזה מחשש לשלומו. לכן הדיבורים בעניין ״היום שאחרי״, כשחמאס נשאר על כנו, הם יישארו רק דיבורים - ריקים מתוכן. בניגוד לנטען, מזה חודשים אנחנו עוסקים בניסיונות שונים להביא פתרון לבעיה המורכבת הזו. חלק מהניסיונות סמויים מן העין וטוב שכך. זה חלק ממטרות המלחמה שהגדרנו, אנחנו נחושים להשיג גם אותו".

"בכל מקרה", הוסיף והסביר נתניהו, "אין תחליף לניצחון הצבאי. הניסיון לעקוף אותו בטענה כזו או אחרת הוא פשוט מנותק מהמציאות. יש תחליף אחד לניצחון - תבוסה. תבוסה צבאית ומדינית, תבוסה לאומית. הממשלה בראשותי לא תסכים לכך. הממשלה התנגדה היום להחלטת האו״ם מהשבוע שעבר לקדם הכרה במדינה פלסטינית. לא ניתן פרס לטבח הנורא של ה-7 באוקטובר, ש-80% מהפלסטינים תומכים בו גם בעזה וגם ביהודה ושומרון. לא ניתן להם להקים מדינת טרור ממנה יוכלו לתקוף אותנו ביתר שאת".

לסיום אמר נתניהו: "אף אחד לא ימנע מאיתנו, מישראל, לממש את זכותנו הבסיסית להגן על עצמנו - לא העצרת הכללית של האו״ם ולא שום גורם אחר. נעמוד יחד בראש מורם כדי להגן על המדינה שלנו. יחד נילחם, ובעזרת ה׳ - יחד ננצח״.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר