לא מתייאשים

בתום שעות של דיונים קבינט המלחמה הורה לחדש את השיחות לשחרור החטופים 

לאורך הלילה התקיים דיון בקבינט המלחה על המשך הלחצים על חמאס לקדם עסקת שחרור חטופים, גם בד המצרי יש דיווחים על מהלכים שמטרתם "לבחון את הדופק" בקרב הצדדים השונים (חדשות פוליטי מדיני) 

יהודה גל | כיכר השבת |
קבינט המלחמה (צילום: עמוס בן גרשם /לע"מ)

אחרי דיון ארוך שהסתיים בשעות הקטנות של הלילה (בין רביעי לחמישי), התקבלה על ידי חברי קבינט המלחמה החלטה על חידוש השיחות מול חמאס. חברי הקבינט הנחו את הצוות הממונה לחדש את המשא ומתן לשחרור החטופים.

גורם שעודכן בתכני הדיון אמר ל"ישראל היום" כי הוא היה ארוך, יסודי ומקצועי, וכי התקבלו החלטות שהמסגרת שלהן היא המשך השיח. יחד עם זאת, הדגיש הגורם, כי חשיפת פרטי ההחלטות תשרת את חמאס. הישיבה הסתיימה בסביבות השעה אחת בלילה.

בתוך כך, מקורות מצריים אומרים כי מתקיימים מהלכים שמטרתם "לבחון את הדופק" בקרב הצדדים השונים, לצורך חידוש המשא ומתן להפסקת אש ולעסקת חטופים.

לפי הדיווחים בעיתון הקטארי "אל־ערבי אל־ג'דיד" אחד הבכירים בקהיר אמר כי התחילו בסדרת מגעים עם הגורמים הרלוונטיים במטרה לחדש את תהליך המשא ומתן כדי להשיג הסכם הפסקת אש ועסקת חטופים.

במצרים גם דווח שהמשלחות של ישראל מבקרות בקהיר על בסיס שבועי. המשלחות מגיעות, בין היתר, כדי לדון בתיקים הקשורים להסכמים הביטחוניים בין מצרים לישראל ולהציג דרישות הנוגעות לשיתוף הפעולה המצרי, להפעלה מחדש של מעבר רפיח במצב הנוכחי ולדון בעמדות של קהיר בהקשר זה.

בנוסף, ברשת CNN דווח כי מצרים שינתה את ההצעה לעסקת חטופים, מקור מצרי הכחיש זאת ואמר: "המטרה המרכזית של הדלפות כאלה היא לאפשר לראש ממשלת ישראל לחמוק מאחריות - במיוחד מאז הסכמת חמאס למסמך שהפתיעה את כולם. נתניהו היה בטוח עד הרגע האחרון שחמאס ידחה את המסמך. בהמשך לכך הוא מצא הצדקה להתחמק מההסכם להפסקת המלחמה ולעסקת חטופים".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות