גירוש ספרד השני?

סגנית ראש ממשלת ספרד: "פלסטין תשוחרר מהנהר עד הים"

יולנדה דיאז, סגנית ראש ממשלת ספרד, בהתבטאות מזעזעת שהובילה את שר החוץ ישראל כ"ץ להורות על ניתוק קשר עם הקונסוליה הספרדית, ולאסור עליה להעניק שירות לפלסטינים (מדיני)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
(צילום: מסך, מתוך הצהרתה של יולנדה דיאז)

סגנית ראש ממשלת ספרד, יולנדה דיאז, אמרה בהצהרה מצולמת כי "פלסטין תשוחרר מהנהר לים", סיסמה המשמשמת את ארגוני הטרור הפלסטיניים ותומכיהם, בקריאה למחיקת מדינת ישראל מהמפה.

לדבריה, ספרד חייבת ללחוץ על האיחוד האירופי לבטל את כל ההסכמים עם ישראל, שמבצעת לטענתה "פשעי מלחמה" ו"רצח עם" ברצועת עזה. היא הוסיפה כי על האיחוד האירופי לתמוך בתביעות שהוגשו נגד ישראל בהאג.

הצהרתה של סגנית ראש ממשלת ספרד

בתגובה, שר החוץ ישראל כ"ץ החליט לנתק קשר בין הנציגות הספרדית בישראל לבין הפלסטינים ולאסור על הקונסוליה הספרדית בירושלים לתת שירות לפלסטינים מיו"ש - בעקבות הכרת ספרד במדינה פלסטינית והקריאה האנטישמית של סגנית ראש ממשלת ספרד.

הוא אמר כי "בעקבות הכרת ספרד במדינה פלסטינית וקריאתה האנטישמית של סגנית ראש ממשלת ספרד שלא להסתפק בהכרה במדינה פלסטינית 'ולשחרר את פלסטין מהנהר ועד הים' - החלטתי לנתק את הקשר בין נציגות ספרד בישראל לבין הפלסטינים ולאסור על הקונסוליה הספרדית בירושלים לתת שירות לפלסטינים מיו"ש".

"ואם הבורה מלאת השנאה הזאת רוצה להבין מה באמת האיסלאם הרדיקלי רוצה, שתלך ללמוד על 700 שנות שלטון איסלאמי באל אנדלוס - ספרד של היום".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות