"לכבוש את רפיח"

אם לא נחסל את סינוואר, הוא עוד יכהן כנשיא בית הדין בהאג

תגובות סוערות במערכת הפוליטית בישראל אחרי החלטת בין הדין בהאג כי ישראל צריכה לעצור את הלחימה ברפיח | משפחות החטופים דורשות לדחות את ההחלטה (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
(צילום: Abed Rahim Khatib/Flash90)

משפחות החטופים של 'פורום תקווה' זועמות על החלטת בית הדין הבינלאומי לצדק בהאג להיענות באופן חלקי לבקשתה של דרום אפריקה ולהורות על עצירת הפעילות הצבאית "או כל פעילות אחרת" באזור רפיח, ודורשות מהממשלה ומהקבינט לדחות את ההחלטה על הסף.

"אנחנו דורשים מממשלת ישראל ומקבינט המלחמה לדחות על הסף את הצו שניתן בבית הדין הבין לאומי בהאג", נמסר מטעמן של המשפחות, "כל עוד יקירנו נמצאים בשבי של החמאס הממשלה חייבת להמשיך את המלחמה ולהלום בחמאס בצורה הקשה ביותר".

משפחות החטופים קראו לממשלת ישראל וצה"ל "להגביר את עצימות הלחימה ולהשלים את משימות הלחימה בהקדם – השבת החטופים, השבת הביטחון, וחיסול חמאס – לפני הגברת הלחץ הבינלאומי". עוד הזכירו המשפחות כי אזרחי עזה שיתפו פעולה באופן מלא עם המחבלים הרוצחים בשמחת תורה ואף הצביעו להם בבחירות: "להחלטה שלהם יש השלכות".

השר בצלאל סמוטריץ': "מדינת ישראל במלחמה על קיומה. בתקופות עצובות בהיסטוריה לא יכולנו לעמוד על נפשנו. כיום יש לעם היהודי עצמאות ויכולת להגן על חייו. מי שדורש ממדינת ישראל להפסיק את המלחמה, דורש ממנה לגזור על עצמה להפסיק להתקיים. לא נסכים לכך".

"אם נניח את נשקנו, האוייב יגיע למיטות ילדינו ונשותינו בכל הארץ. אנחנו ממשיכים להילחם למעננו ולמען העולם החופשי כולו. ההיסטוריה תשפוט את מי שעמד היום לצד הנאצים של חמאס דאעש".

השר איתמר בן גביר: "לצו הלא רלוונטי של בית הדין האנטישמי בהאג צריכה להיות רק תשובה אחת: כיבוש רפיח, הגברת הלחץ הצבאי וכתישת חמאס המוחלטת - עד השגת הניצחון המלא במלחמה".

ח"כ אביגדור ליברמן הגיב: "כפי שהזהרתי, ההחלטה של ממשלת ישראל להתייצב בפני בית הדין הבינלאומי לצדק בהאג, הייתה טעות חמורה ונפילה למלכודת עם סוף ידוע מראש. ההחלטה של בית הדין מהיום, מוכיחה שמוסדות האו״ם למיניהם וגם בית הדין הפלילי בהאג, הפכו לסייענים של מחבלים בכל רחבי העולם וכל תפקידם הוא להרתיע מדינות דמוקרטיות במאבקם מול ארגוני הטרור".

השר יצחק וסרלאוף: "אנו מזועזעים עמוקות מההחלטה המוטה והמסוכנת של בית הדין הבינלאומי בהאג. החלטה זו אינה רק מעוררת חלחלה, אלא גם מהווה תזכורת מצמררת לכך שהאנטישמיות עדיין קיימת ומקבלת לגיטימציה".

"אנו דוחים מכל וכל את הפסיקה הזו, אשר איננה מבוססת על עובדות, או על משפט בינלאומי, אלא נגועה בניחוחות אנטישמיות שמחזקות ושמא מעודדות את הרוע והטרור בעולם. זוהי פגיעה קשה בקורבנות הנאציזם ובצדק ההיסטורי. בית הדין בהאג הפך להיות השכפ"ץ של החמאס".

"עלינו לזכור: המלחמה בנאציזם לא הסתיימה. האנטישמיות עדיין מרימה ראש מכוער, הן בתוך גבולותינו והן ברחבי העולם. אנו לא ננוח עד שנבטיח שהנאצים הצוררים והאידיאולוגיה השטנית שלהם יובסו סופית".

ח"כ צבי סוכות: אם לא נחסל את סינוואר, הוא עוד יכהן כנשיא בית הדין בהאג.

ח"כ שמחה רוטמן: ״המחויבות העליונה של מדינת ישראל היא להגן על אזרחיה, להשיב את החטופים, לחסל את החמאס ולהחזיר את כוח ההרתעה בכל החזיתות, לאחר אירועי השבעה באוקטובר. זהו הצו העליון שעל מדינת ישראל לכבד. כל צו אחר של כל ערכאה שהיא לא גובר עליו״.

יו"ר ועדת החוץ והביטחון, ח"כ יולי אדלשטיין: "אנחנו לא בפעילות, אנחנו במלחמה. כשנכריע את הטרור ונחזיר את כל החטופים שלנו הביתה - נסיים את ה"פעילות".

השר אופיר סופר: "בית הדין הבינלאומי בהאג בעצם החלטותיו מעניק הגנה הרמטית למחבלי חמאס, ומתעלם באופן בוטה ממעשי הזוועת, הטבח, האונס של אזרחים ואזרחיות חפים מפשע. בית הדין מתעלם מעצם החזקת החטופים בידי חמאס. מדינת ישראל מחויבת להמשיך לפעול עד להשגת יעדי המלחמה. השבת החטופים ומיטוט חמאס".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות