הקרב על הרבנות הראשית

המבחן של סמוטריץ': אחרי סאגה בלתי נגמרת, הרב יעקב אריאל העביר לו את ההכרעה

הבחירות הסוערות לרבנות הראשית, והרצון בציונות הדתית להמליך רב מטעמם אחרי עשרות שנים, בהן היו רבנים חרדים, גורמות למתחים ויריבויות קשות | מי שנחשב כמועמד המבטיח, שנבחר בוועדת הרבנים של הציונות הדתית, הוא הגר"מ כהנא, יו"ר הוועדה כתב היום מכתב בנוגע למועמדתו ועל מי שמנסה להפר את החלטת הוועדה. בסביבת הרב כהנא הבהירו, כי מדובר בשעת מבחן ליו"ר הציונות הדתית סמוטריץ' (חדשות)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
הרב מאיר כהנא (מימין) והרב יעקב אריאל (צילום: Oren Nahshon / FLASH90)

הבחירות לרבנות הראשית: הקרב בתוך הציונות הדתית בנוגע לזהות המועמד המוסכם לתפקיד הרב הראשי האשכנזי, הולך ומתעצם, כאשר היום (שני) יצא מכתב מהרב יעקב אריאל, בנוגע למועמדתו של מי שנבחר בוועדה, הרה"ג רבי מאיר כהנא.

כזכור, הוועדה בראשות הרב אריאל, מבכירי רבני הציונות הדתית, ומי שעומד בראש ועדת הרבנים לאיתור המועמד המוסכם מטעם המגזר הדתי לתפקיד הרב הראשי לישראל שבחרה לפני כשנה את הג"ר מאיר כהנא כמועמדה לתפקיד, שיגרה היום מכתב לסמוטריץ', בו ציינו כי החלטת הוועדה לתמוך ברב כהנא עוברת לצערם ערעורים רבים על תוקפה, מצד מועמדים המנסים להתמודד לתפקיד הרב הראשי בניגוד להחלטת הוועדה.

בכך הוועדה מציינת, כי היא אינה יכולה לשלוט בגורמים הפועלים בניגוד לכאורה לדעת הרב אריאל ופוגעים בסיכוי להביא למינוי רב ראשי דתי ציוני.

"המהלך שהשקענו בו מאמצים רבים לא הצליח להביא לתוצאה מיוחלת של הסכמה ציבורית רחבה", כותבים רבני הוועדה לשר סמוטריץ' ומבקרים קשות את מי שפועלים נגד החלטת הוועדה: "מהלכים אלו הם לא על דעתנו, ופוגעים מאוד באחדות המחנה, נאלצים להשיב את האחריות אליך".

בסביבת הרב מאיר כהנא הגיבו למכתב החריג ואמרו כי "מכתב הרב אריאל קובע כי החלטות הוועדה בתוקף והבחירה ברב מאיר כהנא שרירה וקיימת. הרב כהנא שכבר צבר חריש עמוק בשטח בקרב חברי הגוף הבוחר ימשיך בס"ד בתהליך הבחירות עד לבחירתו לתפקיד הרב הראשי לישראל", הבהירו.

אותם גורמים הדגישו כי "כעת מבחן השטח הוא לשר סמוטריץ': האם יהיה נאמן להבטחתו לפעול בכל הכוח לפי החלטת הוועדה, או שהוא יתקפל בפני לחצים זרים".

לסיום ציינו כי הוועדה בירכה במכתבה את בצלאל סמוטריץ' "שה' יתקן אותו בעצה טובה ללכת בדרך הישר והטוב בעיני אלוקים ואדם", מה שמסמל את תקוותה כי לא ייתן ידו עם מי שפעל להפר את החלטת הוועדה

יצוין, כי כפי שדווח מספר רב של פעמים ב'כיכר השבת', שני המועמדים האשכנזים הנוספים והרלוונטים להתמודדות, הם הרבנים גאונים, רבי משה חיים לאו ורבי מיכה הלוי, עובדים בימים האחרונים על קבלת התמיכה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות