באיחור של יום 

חברי המחנה הממלכתי מגנים את גולן: "לא מסרבים פקודה"

אחרי הביקורת על שתיקתם הרועמת של השר גנץ ושאר חברי מפלגתו, טרופר וגנץ מוציאים גינוי רפה לדבריו של גולן על סרבנות: "השאירו את צה"ל מחוץ למחלוקת" (פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
בני גנץ, יאיר גולן, חילי טרופר (צילום: מרים אלסטר, תומר נויברג, יונתן זינדל - פלאש 90)

באיחור ניכר ובשפה רפה, שרי המחנה הממלכתי מוציאים גינוי לדבריו של יו"ר מפלגת העבודה החדש יאיר גולן, שהוקלט לפני מספר שבועות בכנס פעילים של מפלגת העבודה כשהוא קורא לסרבנות ולאי ציות אזרחי.

קודם לגינוי, נחשף באתר 'ישראל היום' כי המשטרה פתחה בבדיקה האם דבריו של השר לשעבר ממרצ, יאיר גולן גובלים בהסתה. גם השר לבטחון לאומי איתמר בן גביר שלח מכתב ליועמ"שית בו הוא דורש לחקור את גולן בחשד להמרדה.

היום (חמישי) כאמור, שריע הממלכתי מגנים את הדברים, תוך שהם שופכים סופרלטיבים על פועלו של גולן במהלך מתקפת הפתע בבוקר שמחת תורה.

השר חילי טרופר כתב: ״כשצה"ל קורא - באים. נקודה. במלחמה על הבית אין ימין ואין שמאל. בדיוק כפי שיאיר גולן קפץ ב7.10 להציל את אחיו ואחיותיו בעוטף עזה, בלי לשאול שאלות, כך צריך לנהוג תמיד".

"הדברים של גולן שפורסמו אמש על האפשרות להתנות הגעה למילואים בהחלפת ממשלה הם חמורים ומסוכנים" כתב טרופר.

הוא הוסיף: "ואם הם בושלו כפי שיש שטענו או לא הובנו כראוי, נכון שגולן יגיד בפה מלא, ובלי קשר לרעל ולמניפולציות שיש כאן בשפע לצערי: למילואים באים תמיד ובלי תנאי. את המחלוקות הפוליטיות ננהל מחוץ לצבא".

"ההתגייסות להגן על תושבי יד מרדכי, שדרות, קרית שמונה, חניתה וכל עיר וישוב אחר בארץ אינם תלויי ממשלה, אלא תלויי סולידריות חברתית, כללי משחק דמוקרטים ואהבת העם והארץ״ חתם טרופר את תגובתו.

השר וחבר הקבינט בני גנץ כתב בקצרה: "הדברים פשוטים וברורים: חובה להתייצב לשירות סדיר ומילואים, הרמטכ״ל הוא הדרג הפיקודי העליון של הצבא. לא מסרבים פקודה, לא מסרבים להתייצב - ונוהגים אך ורק לפי הפקודות. זה נכון לכל חלקי החברה הישראלית. אני קורא לחברי לנשק יאיר גולן, ולכל ההנהגה: השאירו את צה״ל מחוץ למחלוקת, עמוקה ככל שתהיה".

יאיר גולן תקף את בני גנץ בתגובה לדבריו וכתב: ״מי שבחר להעניק חגורת מגן לנתניהו, לשבת בממשלה לאומנית, משיחית וקיצונית, שמפקירה את החטופים, מסכנת את הלוחמות והלוחמים, פוגעת בביטחון, מפנה חבלי מולדת בצפון ובדרום, מחריבה את הכלכלה ופוגעת באופן אנוש ביחסי החוץ של ישראל - מי שנתן יד לכל אלה שישב בשקט. אנחנו נחזיר את הביטחון והתקווה לישראל".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות