משבר מדיני

ספרד ביקשה לבטל את ההגבלות - שר החוץ הגיב בשלילה

בעקבות בקשה רשמית של שר החוץ הספרדי לבטל את ההגבלות על הקונסוליה הספרדית בירושלים - שר החוץ ישראל כ"ץ מדגיש: "נאכוף בקפדנות את ההנחיות. אם יהיו הפרות, יינקטו צעדים נוספים עד כדי סגירת הקונסוליה בירושלים" (מדיני)

יוני גבאי | כיכר השבת |
שר החוץ ישראל כץ (צילום: רונן חורש/משרד החוץ)

שר החוץ ישראל כ"ץ דחה היום (שישי) את בקשתו של שר החוץ הספרדי חוזה מנואל אלברס לבטל את ההגבלות שהוטלו על הקונסוליה הספרדית בירושלים. בין הסיבות בגינן הוטלו ההגבלות היא ההכרה החד-צדדית של ספרד במדינה פלסטינית, יחד עם שורת מדינות נוספות.

ההגבלות, שייכנסו מחר לתוקפן, אוסרות על הקונסוליה הספרדית בירושלים לבצע פעילות קונסולרית או להעניק שירותים קונסולריים לתושבי הרשות הפלסטינית, וזאת בעקבות הכרת ממשלת ספרד במדינה פלסטינית ושורת התבטאויות אנטישמיות של ראשיה.

שר החוץ ישראל כ"ץ: "נוכח חומרת ההתבטאויות האנטישמיות מצד בכירים בממשלת ספרד ובראשן הקריאה הברורה להשמדת מדינת ישראל וקידום מדינה פלסטינית במקומה בין הים לירדן - כל קשר בין הקונסוליה הספרדית בירושלים לבין אנשים ברשות הפלסטינית מהווה סכנה לביטחון הלאומי של ישראל וייאסר לחלוטין".

"ישראל תפקח בקפדנות אחר מילוי ההוראות ובמידה ויימצאו הפרות, יינקטו צעדים נוספים עד כדי סגירת הקונסוליה הספרדית בירושלים", הבהיר השר.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות