לקראת שינוי הרכב הקבינט

בן גביר מצהיר כוונות: "אדרוש שהכוח יבוא לידי ביטוי - לא כמו עד עכשיו"

השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר, ברקע הכוונה של בני גנץ להודיע הערב על פרישה מהממשלה, מצהיר כי ידרוש את הבאת כוחו לידי ביטוי - "לא כמו מה שהיה עד עכשיו" (פוליטי)

יאיר טוקר | כיכר השבת |

שעות לפני מסיבת העיתונאים של בני גנץ, השר וחבר קבינט המלחמה המצומצם, שבה צפוי להודיע על פרישה מהקואליציה, השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר התייחס לכוחו בממשלה.

בשיחה שהעניק היום (ראשון) בוועידת השלטון המקומי, אמר איתמר בן גביר כי ידרוש שכוח סיעתו בקואליציה יבוא לידי ביטוי, ולא כפי שהיה עד עתה. ״אני אדרוש שהכח שלנו יבוא לידי ביטוי, ולא כמו מה שהיה עד עכשיו", אמר בן גביר. "בפורומים הכי ברורים והכי מצומצמים".

עוד אמר בן גביר: ״אני אמרתי בצורה מפורשת מאוד, אם מביאים עסקה מופקרת, אם מביאים עסקה שתסכן את הביטחון של תושבי ישראל, אם מרימים דגל לבן - אני לא שם.

"אני שמח שכרגע אנחנו לא במצב הזה, כרגע אין עסקה מופקרת, כרגע זה לא על הפרק, ולכן, כל עוד זה לא על הפרק - אז אני גם סנקציות אני לא אעשה ואת כל הדברים שרציתי לעשות, אני שומר.

"אם חלילה ראש הממשלה יביא עסקה מופקרת — אני לא שם. אני לא פה בשביל כיסא, אני באתי בשביל להציל את עם ישראל ולפעול למען עם ישראל״.

עוד הוסיף השר בן גביר וטען ואמר כי "אני חושב שאם היו שומעים לי, אז יכול להיות שה-7.10 היה נראה אחרת״.

ביום שלישי בשבוע שעבר ביקר בן גביר בעיר הצפונית ביותר במדינת ישראל, קרית שמונה, וקיים הערכת מצב בחפ״ק המחוז הצפוני של כבאות והצלה, בהשתתפות נציב כב״ה, קיבל סקירה בשטח, נפגש עם ראש העיר אביחי שטרן ועם השוטרים שפרוסים בעיר.

"סיימנו הערכת מצב וביקור בקרית שמונה, אני חושב שמדהים לראות כבאים מוסרי נפש, שוטרים שנמצאים כאן 24/7", אמר בן גביר במהלך ביקורו. "ועכשיו התפקיד של צה״ל זה להשמיד את החזבאללה".

הוא הוסיף: "לא יכול להיות שחבל ארץ שלנו מטווחים אותו, פוגעים בו, אנשים כאן מתפנים, לא יכול להיות מצב שיהיה שקט בלבנון. הם שורפים כאן, צריך לשרוף את כל מעוזי החזבאללה, להשמיד אותם. מלחמה!״

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות