הטלטלה בממשלה

נתניהו משיב לנאום הפרישה של גנץ: "דלתי תישאר פתוחה" 

יו"ר המחנה הממלכתי נשא נאום פרישה דרמטי מהממשלה | אף אחד מהמערכת הפוליטית לא נשאר אדיש והדברים הובילו לגל של תגובות | יו"ר האופוזיציה לפיד: הגיע הזמן להחליף את הממשלה הקיצונית והמופקרת הזו בממשלה שפויה שתוביל להחזרת הביטחון לאזרחי ישראל (חדשות פוליטי מדיני)

יוני גבאי | כיכר השבת |
הכתבה פורסמה ב-ג' בסיון תשפ"ד | 09.06.24
גנץ ונתניהו בימים אחרים (צילום: Photo by Noam Revkin Fenton/Flash90)

במערכת הפוליטית אף אחד לא נשאר אדיש לפרישה הדרמטית של יו"ר המחנה הממלכתי חה"כ בני גנץ מהממשלה,

רה"מ נתניהו הגיב: לפני שעות אחדות מדינת ישראל כולה ליוותה בכאב ובהצדעה את גיבור ישראל ארנון זמורה ז״ל. מדינת ישראל נמצאת במלחמה קיומית בכמה חזיתות. בני, זה לא הזמן לנטוש את המערכה - זה הזמן לאחד את הכוחות. אזרחי ישראל, נמשיך עד לניצחון והשגת כל מטרות המלחמה, ובראשן שחרור כל חטופינו וחיסול החמאס.

"דלתי תשאר פתוחה לכל מפלגה ציונית שמוכנה להיכנס תחת האלונקה ולסייע בהבאת הניצחון על אויבינו והבטחת ביטחון אזרחינו"

יו"ר ש"ס אריה דרעי הגיב: "אני מצר מאד על הודעתו של בני גנץ לפרוש מהממשלה. ישראל עדיין בשעת חירום, האיומים רבים, חיילי צה״ל נלחמים כתף אל כתף, והאחדות הפנימית היא קריטית להמשך המערכה".

"במשך שמונת חודשי המלחמה ידענו לשים את המחלוקות בצד" כתב דרעי לגנץ. "כל ההחלטות בקבינט המלחמה התקבלו פה אחד. לפנינו משימות הרות גורל. זו לא העת להתנצחות פוליטית, או מסע בחירות שיפלג את העם".

"בני גנץ, אני קורא לך לשקול שוב את עמדתך. ישראל לפני הכל".

מכתב הפרישה של גנץ

יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד הגיב: הגיע הזמן להחליף את הממשלה הקיצונית והמופקרת הזו בממשלה שפויה שתוביל להחזרת הבטחון לאזרחי ישראל, להשבת החטופים, לשיקום הכלכלה והמעמד הבינלאומי של ישראל.

השר בן גביר הגיב : ״עם פרישת שרי הקונספציה - אני דורש להצטרף לקבינט המלחמה״.

סגן ראש הממשלה ושר המשפטים, יריב לוין: כששמעתי על פרישתו של בני גנץ מהממשלה, תהיתי לרגע - האם מטרות המלחמה שבשבילן הוא נכנס לממשלה כבר הושגו?

"בירכתי את בני גנץ כשנכנס לממשלה, וגם הערכתי אותו על הצעד שעשה. דווקא על הרקע הזה, קשה להאמין עד כמה גדול העיוורון, ועד כמה שיקולים פוליטיים גוברים על הצורך להתעלות לגודל ולחומרת השעה. במקום להוביל ולפעול כדי שעוד ראשי מפלגות אופוזיציה יקחו חלק במאמץ המלחמתי שצריך להיות משותף לכולנו, בחר בני גנץ להיגרר אחרי לפיד ולנטוש באמצע המערכה"

"נוכח חוסר האחריות הזה, נדרש מכל מנהיגי המפלגות השותפות בקואליציה לגלות אחריות ואיפוק ולהמשיך לפעול ביחד כדי להבטיח שנשיג את מטרות המלחמה - מיגור חמאס, השבת כל חטופינו והחזרת תושבי הצפון והדרום בבטחה לביתם. אני משוכנע שביכולתנו לעשות זאת"

יו"ר ועדת החוץ והביטחון, ח"כ יולי אדלשטיין על פרישת המחנה הממלכתי מהקואליציה: "מצר על פרישתו של גנץ מקואליציית החירום. זו שעת אחדות. ממשלה רחבה היא צו השעה לנוכח האתגרים הרבים מולם עומדת מדינת ישראל. אני שב וקורא לכל המפלגות שמדינת ישראל ואזרחיה חשובים להן - היד מושטת ומשימות רבות לנו. הצטרפו לקואליציה - עכשיו"

חה"כ אביגדור ליברמן הגיב: "מוטב מאוחר, הגיע הזמן לממשלה ציונית".

שר התקשורת ד"ר שלמה קרעי תקף: "מי שבוחר לעזוב את קבינט המלחמה בזמן מלחמה, נוהג בהפקרות לאומית כלפי לוחמינו בשדה הקרב, נותן כח לאוייב, ואינו ראוי להיקרא ״המחנה הממלכתי״. ״לא חסר לנו ואל יחסר לנו״ - ננצח בעז"ה גם בלעדיך. "אולי לפחות עכשיו יהיו פחות הפרעות, הדלפות וחתרנות"

"יחד, עם רוח העם והלוחמים, בעז״ה ננצח"

שר התרבות והספורט מיקי זוהר: "גנץ טעה בניווט. זה לא זמן לפוליטיקה, זמן לאחדות"

יו"ר מפלגת נעם, סגן השר ח"כ אבי מעוז, מגיב להודעת הפרישה של בני גנץ מממשלת החירום.

"אינני מופתע מהחלטתו של גנץ לפרוש מהממשלה. כמי שנוטה לפספס הזדמנויות היסטוריות, גנץ שוב הוכיח שהוא חסר חזון ואומץ הדרושים למנהיגות אמיתית. כעת, עם פרישתו, אין מי שיעצור את קבינט המלחמה מלעשות כל הנדרש כדי להכות באויבינו בדרום ובצפון. הגיע הזמן לנצח – בעוז ובגבורה, בלי מגבלות ובלי היסוסים ולהשיב את ההרתעה הנדרשת כדי להשיב את תושבי הצפון והדרום לבתיהם".

"גנץ נטש את הזירה, וכעת חייבים להוביל לניצחון. אני קורא לראש הממשלה לעשות כל מאמץ על מנת להרחיב את הממשלה ולצרף את אביגדור ליברמן וגדעון סער במקומם של בני גנץ וגדי איזנקוט", דברי מעוז.

יו"ר מפלגת העבודה, יאיר גולן, תוקף את מפלגת המחנה הממלכתי לאחר פרישתה מהממשלה.

"אין לי ספק כי ברמה האישית היו לבני גנץ כוונות טובות. הוא פטריוט שחרד לגורלה של הארץ הזו – בדיוק כמונו. החלטתו לפרוש מממשלת המחדל הגדול בתולדות המדינה – הכרחית, ראויה, אבל מאוחרת. מאוחרת מדי".

"לבני גנץ ולמחנה הממלכתי יש אחריות ישירה לכל מה שהתרחש במדינה מאז הצטרפו לממשלה. מאז השלמת העסקה הראשונה לשחרור חטופים, ישראל נשאבת למדרון שמוביל אותה לרצף של מחדלים, כישלונות, ביזיונות ואסונות", טען גולן.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות