בשיחה עם נתניהו

בלינקן התחייב: המגבלות על אספקת הנשק לישראל יוסרו

רה"מ נתניהו דרש בשיחה עם מזכיר המדינה האמריקני בלינקן את חידוש והרחבת אספקת הנשק האמריקני לישראל, בלינקן מצדו התחייב שארה"ב תסיר את המגבלות בימים הקרובים (מדיני)

יוני גבאי | כיכר השבת |
נתניהו עם בלינקן, (צילום: חיים צח/לע"מ)

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שנפגש בשבוע שעבר עם מזכיר המדינה האמריקני ,אנתוני בלינקן, דרש את חידוש אספקת הנשק האמריקני לישראל שנעצרה בחודשים האחרונים סביב האזהרות מפעולה ברפיח.

על פי הדיווח של ניר דבורי ב'חדשות 12', בלינקן מצדו התחייב שארצות הברית תסיר את המגבלות כבר בימים הקרובים.

במהלך השיחה בין השניים, רה"מ טען כי בניגוד לסיוע הגדול שארה"ב נתנה לישראל לאחר מתקפת הפתע הרצחנית של חמאס, לאחרונה המצב התהפך וארה"ב עצרה למעשה את אספקת הנשק לבעלת בריתה הנמצאת בעיצומה של מלחמה.

דבורי דיווח כי רה"מ נתניהו הבהיר למזכיר בלינקן כי "בכל מקרה ישראל תמשיך להילחם באמצעים העומדים לרשותה גם אם אספקת הנשק לא תחודש".

עם זא, נתניהו הבהיר: "אי-אספקת הנשק לישראל נותנת רוח גבית לאיראן ובנות בריתה, חיזבאללה וחמאס, ובכך רק מאריכה את המלחמה ומגבירה את הסיכוי שהיא תתרחב לחזיתות נוספות".

כזכור, בחודש שעבר תקף הנשיא לשעבר, דונלד טראמפ, את החלטת הנשיא ג'ו ביידן לעכב משלוחי נשק לישראל ואמר: "אם אתם רוצים לדעת עד כמה הנשיא הוא חלש ופתטי תראו אלו דברים הוא עושה תחשבו על זה.

"השבוע הוא הודיע שיימנע מישראל לקבל נשק בזמן כשהם נלחמים להשמיד את מחבלי חמאס בעזה. זה מזעזע לשמוע את זה, ועוד כשאמריקאים מוחזקים כבני ערובה בידי חמאס".

לדבריו: "הפעולה של גו' (ביידן - י.ג) העקום היא אחת הבגידות הבזויות ביותר של ידידה אמריקאית בתולדות המדינה שלנו".

טראמפ הכריז: "אני תומך בזכותה של ישראל לנצח במלחמה שלה בטרור, בסדר? אני לא יודע אם זה טוב או רע פוליטי, לא אכפת לי, צריך לעשות את מה שנכון".

"אתם מבינים שזה היה התקפה נוראה, ה-7 באוקטובר הייתה התקפה נוראה, כנראה זה רע פוליטית אבל לא אכפת לי, צריך לעשות את הדבר הנכון.

"לא הייתה מלחמה בעזה אם אני הייתי בבית הלבן, לא היה סיכוי", הוסיף הנשיא לשעבר.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות