כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה

הבעל הסכים לתת גט רק לאחר שיימינג ברשת

אישה מהתנחלות בגוש עציון ביקשה להתגרש מבעלה, אך זה לא הסכים להעניק לה גט. חבר של משפחת האישה החליט "לחנך" את הבעל ופרסם סטטוס נגדו. הבעל התקפל תוך שעות (חדשות, בארץ)

אילוסטרציה (צילום: שאטרסטוק)

תופעת השיימינג גבתה לא מעט קורבנות בנפש בעולם וגם בישראל. אין ספק כי מדובר בתופעה שלילית עם השלכות הרסניות על החברה, אך לעתים התופעה גם עוזרת לאנשים.

כזה למשל היה סיפורה של אישה מהתנחלות בגוש עציון שביקשה להתגרש מבעלה, אך זה לא הסכים להעניק לה גט כדת וכדין. על פי הדיווח באתר "חורים ברשת", הבעל נכנע רק לאחר שחווה על בשרו את תופעת השיימינג במלוא עוזה.

על פי הדיווח, הבעל ומשפחתו הפעילו סחבת ולא הסכימו להעניק לאישה את הגט. בשל כך, חבר של משפחת האישה פרסם סטטוס ברשת כנגד הבעל, בו פרסם את הסיפור במלואו. 4 שעות בלבד לאחר מכן הסכים הבעל להעניק לאשתו גט, והשבוע היא אכן קיבלה אותו.

הסטטוס הוסר אמנם מהרשת בשל ההסכמות שהושגו, אבל רק אחרי שרשם 300 אלף צפיות, 2,000 שיתופים ומספר דומה של לייקים.

מפרסם הסטטוס צוטט באתר אומר כי "שורש השיימינג היהודי נעוץ במושגים שונים - כגון חרם ונידוי. אלו כלים הלכתיים שהופעלו לא אחת על ידי החכמים במטרה לרתום את הקהילה להפעיל לחץ על יחיד בקהילה להשמע לכללים. הפוסט הגיע לכל רחבי הארץ, ונראה שהלחץ השיג את מטרתו במהירות שיא. הקהילה כולה התגייסה נגד המשפחה והם לא עמדו בלחץ".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר