הגיבור של צוק איתן: מג"ד שהסתער וסיכל חטיפת גופה

סיפורי הגבורה של צוק איתן מתחילים להיחשף. אחד מהם התרחש לפני יומיים במהלך היתקלות של גדוד 101 עם מספר מחבלים, כאשר המג"ד סיכל חטיפה של גופת חייל (צבא)

ב. ניסני | כיכר השבת |
(צילום ארכיון: דו"צ)

סיפורי הגבורה של הלוחמים במבצע "צוק איתן" יחשפו ברובם רק לאחר סיום הלחימה, אך אחד מהם, ואולי הגדול שבהם, נחשף כבר היום (חמישי).

על פי גורמים בצבא, במהלך היתקלות של גדוד 101 עם מספר מחבלים בתוך עזה הצליחו המחבלים להפתיע את החיילים על יד פיר מנהרה ופגעו במספר חיילים.

בשלב מסוים ראה מפקד הגדוד כי המחבלים מנסים למשוך את גופתו של אחד הלוחמים אל תוך מנהרה שהייתה בסמוך. המפקד, שהבין כי הוא חייב לפעול, ביקש חיפוי מאחד הטנקים שהיו במקום ופשוט הסתער לעבר המחבלים.

על פי הגורמים בצה"ל, ממש לפני שהמחבלים הצליחו להכניס את כל גופת החייל אל המנהרה, הגיע מפקד הגדוד אל פתח המנהרה, תוך שהוא פותח באש לעבר המחבלים.

לאחר קרב יריות קצר, הצליח מפקד הגדוד לפגוע בחלק מהמחבלים ולחלץ את הגופה, כך שלמשפחתו של הנופל יהיה קבר לעלות אליו, ולסכל את הניסיון של ארגון הטרור חמאס להתמקח עם ישראל על "מחיר" הגופה.

מפקדים בצה"ל שראו את שהתרחש מחמ"ל הפיקוד וחיילים שהיו בשטח אמרו שאם יש מישהו שיקבל את צל"ש הרמטכ"ל במבצע הזה, זה יהיה מפקד הגדוד.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות