אירוע חמור

סוכל פיגוע: פלסטיני חמוש בסכין חדר מעזה לישראל

אירוע ביטחוני חמור בעוטף עזה: צעיר פלסטיני הצליח לחדור מרצועת עזה לשטח ישראל באזור עוטף עזה. הפלסטיני היה חמוש בסכין ודוקרן והצליח לחדור מרחק של שבעה קילומטרים מהגדר אל תוך שטח ישראל. רכז הביטחון של אחד היישובים לכד אותו והוא הועבר לידי מערכת הביטחון לחקירה (צבא)

ב. ניסני | כיכר השבת |
הכתבה פורסמה ב-ד' בתשרי תשע"ה | 28.09.14
הפלסטיני שנלכד בעוטף עזה, היום (צילום: ביטחון שדות נגב)

אירוע ביטחוני חמור בעוטף עזה: צעיר פלסטיני הצליח לחדור אחר הצהריים (ראשון) מרצועת עזה לעבר שטח ישראל באזור עוטף עזה.

רכז הביטחון של המושב שוקדה, שבתחום המועצה האזורית שדות נגב, לכד אותו. לאחר חיפוש בכליו התברר כי הוא היה חמוש בסכין ודוקרן.

מחקירה ראשונית עולה כי הפלסטיני נכנס מרצועת עזה לאזור נחל עוז, ואז עבר לשוקדה - מרחק של שבעה קילומטרים מהגדר. הוא הועבר לחקירת כוחות הביטחון.

בצה"ל ובמערכת הביטחון בודקים כעת כיצד הצליח הפלסטיני לחדור לישראל ומה היו מטרותיו.

הבוקר דווח כי ישנן פרצות רבות בגדר הביטחון בגבול הרצועה, פרצות שנגרמו בזמן מבצע "צוק איתן" כנגד ארגוני הטרור ברצועה.

רפי בביאן, קב"ט המועצה האזורית שדות נגב, שבשטחה נתפס הפלסטיני סיפר על שאירע: "הוכרז נוהל 'פרש תורכי' וחשש לחדירה על ידי כוחות צה"ל. המערכות שלנו, כולל הרבש"צים, התחילו לעבוד. החשוד זוהה בשטחים המזרחיים של היישובים שלנו, ביצענו עליו סריקה ומצאנו סכין".

לדבריו, "הוא לא התנגד והיה לגמרי מופתע מהמעצר שלו. לא היה עליו ציוד לשהייה לכמה ימים וכל המהלך ארך כשעה וחצי. ייתכן שהוא היה בשטח אפילו יותר זמן. לאחר התפיסה הוא נלקח על ידי כוח צה"ל להמשך חקירה. הוא לא אמר שום דבר אך מלמל כמה דברים לא ברורים".

ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן, אמר כי "הוא נתפס הודות לתושייה הרבה שגילה רבש''צ היישוב, שזכה בעבר בתואר רבש''צ מצטיין אך למרות זאת חרב הקיצוצים מונחת על צווארו כבר זמן רב. משרתו תקוצץ בחודש ינואר לחצי משרה, אם ההחלטה בעניין הרבש"צים לא תבוטל".

לדבריו, "גם היום הרבש''צים הוכיחו את נחיצותם ותרומתם הרבה למערכת הביטחון בישובי הדרום. אני בטוח כי לאור לקחי צוק איתן והאירוע האחרון, שר הביטחון וראש הממשלה ישקלו שוב את ההחלטה לבטל את תקני הרבש''צים ולקצץ בהם. האירוע היום מוכיח כי יש לבטל את ההחלטה ולהשאיר את הרבש''צים ביישובים במשרה מלאה, כדי להבטיח את שלום התושבים".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר