הימין חלוק בעמדותיו

ברק יוצא לארה"ב ומותיר סערה

ערב נסיעת שר הבטחון אהוד ברק לוושינגטון, פורסם כי המדינה מתכננת הקמת 1,450 יח"ד נוספות בהתנחלות אדם (צבא וביטחון)

ברק ומיטשל. צילום: פלאש 90

ערב נסיעתו של שר הבטחון אהוד ברק לוושינגטון, לפגישה עם ג´ורג´ מיטשל, שליחו של אובמה למזרח התיכון, פורסם היום כי המדינה מתכננת הקמת 1,450 יחידות דיור נוספות בהתנחלות אדם. מלשכתו של ברק הכחישו את הפרסום והודיעו כי מדובר בחמישים יחידות דיור בלבד.

אנשי ברק הגיבו, כאמור, בזעם לפרסום: "בניגוד לפרסומים השגויים, משרד הביטחון אישר בניית 50 יחידות דיור בלבד ביישוב אדם שישמשו את מפוני ההתנחלות מיגרון", נכתב בתגובה. "כל פרסום אחר המדבר על בניית 1,450 יחידות דיור הוא שגוי, מגמתי ולא נכון".

הפרשה החלה לאחר שלבית המשפט העליון הוגש עתירה בנושא המאחז הבלתי חוקי "מגרון". משרד הבטחון השיב כי חמישים המשפחות שהתיישבו במקום יועברו ליישוב אדם.

מגרון, שוכן בין צומת מעלה מכמש לעפרה, מצפון-מזרח לרמאללה. ההתנחלות בו הוקמה בשנת 1999. בתחילה התגוררו במקום מספר צעירים, אך לאחר זמן הצטרפו משפחות נוספות והוא הלך והתפתח. לטענתם, להתנחלות חשיבות אסטרטגית גדולה, כיוון שהיא חולשת על כביש 60, ציר האורך המרכזי ביהודה ושומרון, ויוצרת רצף עד עפרה ובית אל.

על פי הערכות ברק יודיע למיטשל במהלך פגישתם על הקפאת הבנייה בהתנחלויות לתקופה מוגבלת.

ח"כ מיכאל בן ארי ( האיחוד הלאומי) קרא בתגובה לאנשי התנחלות מיגרון שלא לפעול על פי תוכנית ברק. "אל תאמצו את הצעת משרד הביטחון להעביר את היישוב לאדם ובתמורה לקבל יחידות דיור", אמר חבר הכנסת. "כוונת ראש הממשלה ושר הביטחון היא לפרק את מפעל ההתיישבות ולפרק את היישובים הקטנים. אין מקום לפשרות ולויתורים".

לעומתו, ח"כ אריה אלדד, חבר מפלגתו, ברך על ההחלטה: "אני מברך על החלטת המדינה להקים יישוב חדש ביו"ש, אך אני חושש שכשם שנתניהו התקפל מהתנגדותו להקמת מדינה פלסטינית הוא מתכוון להתקפל בעניין ההתפתחות הטבעית. לא יישאר מההצעה הזו דבר וחצי דבר למעט הניסיון להרוס יישוב קיים במסווה של שמירת חוק בשעה שבירושלים מתכוונים להלבין עשרות בתים לא חוקיים ערביים ומתעלמים מבנייה בלתי חוקית סיטונאית בנגב ובגליל".

השמאל הישראלי, לעומתו, הביע זעם. מזכ"ל שלום עכשיו, יריב אופנהיימר: "הישראבלוף בשטחים שובר שיאים חדשים. ברק מקדם תוכנית להקמת 1,400 יחידות דיור בתמורה לפינוי של 40 יחידות דיור, ומוכיח למתנחלים כי הקמת המאחזים הבלתי חוקיים משתלמת".

גם ח"כ אופיר פינס-פז ממפלגת העבודה התבטא בחריפות"חשיפת אישור 1,450 יחידות דיור בישוב אדם מייתרת את ביקור ברק בארה"ב ועדיף שיחסוך מעצמו את הביזיון. משרד הביטחון עושה צחוק מהעבודה, גם לא מפנה את מגרון וגם בונה בהתנחלות אדם עבור מפונים וירטואליים מאותו מגרון".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר