תיעוד מיוחד מזירת החיסול

ירי טיל והריסת הבית עם דחפור • כך חוסל המחבל הרוצח

עם קבלת המידע הקיפו לוחמי ימ"מ את המבנה בו הסתתר המחבל אחמד ג'ראר, אך הוא סירב לצאת • הכוחות ירו טיל והחלו בהריסת הבית עם דחפור, ג'ראר יצא מהמבנה חמוש - וחוסל • תיעוד (חדשות)

כך חוסל המחבל: אחמד ג'ראר שעמד בראש החוליה שרצחה את הרב רזיאל שבח הי"ד ליד חוות גלעד, הסתתר בכפר יאמון וסירב להסגיר את עצמו לכוחות הביטחון, הופעל נוהל "סיר לחץ" ומיד כשיצא חמוש מהבית הוא נורה וחוסל, ובכך תם לו המרדף אחריו שנמשך כחודש ימים, במהלכו נעצרו חברי החוליה.

בסביבות השעה 3:00 לפנות בוקר התקבל בשב"כ מידע מודיעיני על קומפלקס של מספר מבנים בכפר יאמון, שבהם ככל הנראה ג'ראר מסתתר. היתה זו הפעם הרביעית מאז הרצח שלוחמי הימ"מ סגרו על בית בו חשדו שג'ראר נמצא.

הלוחמים קראו לו לצאת אך הוא סירב להסגיר את עצמו. הכוחות החלו בנוהל "סיר לחץ" וירו טיל ממטול על הבית וכן ירי מנשק קל, אך הוא עמד בסירובו לצאת. בשלב זה החלו להרוס את הבית עם דחפור ואחמד ג'ראר נצפה יוצא.

לוחמי הימ"מ זיהו כי הוא חמוש ברובה M-16 ועליו תיק גדול - פתחו לעברו באש והוא חוסל במקום. בתיק שנשא התגלו מחסניות, מטענים ואמצעי לחימה נוספים, מה שמעיד כי נערך לקרב ארוך מול הכוחות.

המחבל לאחר החיסול (צילום: شبكة قدس الإخبارية‏, מתוך טוויטר)

בחסדי שמים לא היו נפגעים לכוחותינו. הכוחות עצרו במתחם פלסטינים נוספים בחשד שסייעו לו להסתתר.

הפלסטינים פרסמו תמונות וסרטון ממקום המסתור בו שהה וחוסל ג'ראר. במבנה בו הסתתר נמצאו אוכל ושתיה וכן ספר קוראן עליו נכתב: "מתבה לבני אחמד".

ההריסות לאחר הפעילות, הבוקר (צילום: דובר צה"ל)

מדובר צה"ל נמסר כי "הלילה התקיימה פעילות משותפת של כוחות צה"ל, השב"כ והימ"מ בכפר אל יאמון במרחב החטיבה המרחבית "מנשה", במהלך הפעילות נכנסו כוחות לאזור בו שהה המחבל ולאחר ניסיונות חוזרים להוציאו מהמבנה ביניהם כריזה, ירי נק"ל ומטול לעבר המבנה, החלו כוחות ההנדסה בהריסתו.

"במהלך ניסיון מעצרו, יצא המבוקש חמוש ממבנה בו הסתתר ונורה ע"י הכוחות. על גופתו של המחבל נמצאו כלי נשק מסוג m16 ותיק עם מטענים. הכוחות בשטח ביניהם כוחות חי"ר וחבלה מבצעים כעת זיכוי של המטענים.

פינוי גופת המחבל (צילום: شبكة قدس الإخبارية‏, מתוך טוויטר)

"מאז הפיגוע פעלו כוחות הביטחון במספר כפרים מדי לילה, בהובלת מידע מודיעיני של שב"כ בחיפושים אחר החוליה שביצעה את הפיגוע. בעקבות מידע זה, נעצרו על ידי כוחות צה"ל מספר חשודים בסיוע למפגעים.

"חקירת הפיגוע נמשכת ופרטיה תחת צו איסור פרסום. כוחות הביטחון ימשיכו לפעול לשמירה על ביטחון תושבי ישראל".

(צילום: דובר צה"ל)
(צילום: דובר צה"ל)
(צילום: דובר צה"ל)
(צילום: דובר צה"ל)
(צילום: דובר צה"ל)
הרכב ששימש את המחבלים (צילום: דובר צה"ל)
(צילום: דובר צה"ל)
הנשק שנמצא ליד המחבל שחוסל (צילום: דובר צה"ל)
(צילום: דובר צה"ל)
המזון במבנה בו הסתתר (צילום: شبكة قدس الإخبارية‏, מתוך טוויטר)
הוקראן שנמצא במבנה בו הסתתר (צילום: شبكة قدس الإخبارية‏, מתוך טוויטר)
הריסות המבנה (צילום: شبكة قدس الإخبارية‏, מתוך טוויטר)
במבנה בו הסתתר (צילום: شبكة قدس الإخبارية‏, מתוך טוויטר)

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר