ישראל במלחמהישראל במלחמה
מתוח בצפון

אזעקות נשמעו בגליל ובגולן; טילי "קלע דוד" שוגרו לסוריה

אזעקות הרעידו את העיר צפת ויישובי הגליל ורמת הגולן - פעמיים בתוך רבע שעה. מצה"ל נמסר כי מדובר בשיגור שני מיירטים בעקבות זיהוי רקטות שנורו במסגרת המלחמות הפנימיות בסוריה (בארץ)

דניאל הרץ | כיכר השבת |
שיגור פטריוט, ארכיון (צילום: קבוצת 'מדברים תקשורת')

דיווח ראשוני: לאחר השעה 10:00 בבוקר (שני) הופעלה פעמיים - בתוך רבע שעה - אזעקה בעיר צפת, ובמועצות האזוריות מרום הגליל, הגליל העליון ומבואות החרמון. כמו כן הופעלה אזעקה גם בעיר קצרין ובמועצה האזורית גולן.

דובר צה"ל עדכן כי "האזעקות הנשמעות בצפון הארץ הינן כתוצאה מזיהוי שיגורים המבוצעים במסגרת הלחימה הפנימית בסוריה. לאור זאת שוגרו שני מיירטי קלע דוד אל מול זיהוי רקטות שהיה חשש שיפגעו בשטח ישראל".

עוד נמסר כי "הרקטות הסוריות שוגרו במסגרת הלחימה הפנימית בסוריה ונפלו בשטח סוריה. אין נזק ואין נפגעים".

האזעקה כפי שנשמעה בכנען (צילום: רבקה פראס/TPS)

כזכור, לפני כשבוע וחצי שוגר טיל פטריוט ממרחב העיר צפת לעבר כלי טיס בלתי מאויש מסוריה, שהתקרב לגבול עם ישראל. בצה"ל מעריכים כי הכלי יורט. תושבים רבים בצפת דיווחו על שובל שנראה בשמים והעריכו כי מדובר בשיגור טיל, ואכן זמן קצר לאחר מכן דווח על השיגור לעבר מטרה אווירית.

מצה"ל נמסר אז כי "שוגר טיל פטריוט של מערך ההגנה האווירי לעבר כלי טיס סורי בלתי מאויש שפעל במרחב החיץ". בצה"ל הוסיפו והעריכו כי "הכלי ככל הנראה יורט".

היירוט הבוקר, צילום: מדברים תקשורת

מדובר צה"ל נמסר עוד כי "צה"ל ימשיך לפעול מול ניסיונות הפרה של הסכמי הפרדת הכוחות משנת 1974, לא יאפשר הפרה של הריבונות הישראלית ויפעל נגד כל נסיון לפגיעה באזרחיה".

לפני שבועיים, שוגר טיל פטריוט נוסף לעבר כלי טיס בלתי מאויש שחצה את הגבול מסוריה וחדר לישראל. הכלי יורט מעל הכנרת ובעקבות היירוט הופעלה אזעקה ביישובים בדרום רמת הגולן ובעמק הירדן.

יירוט המל"ט לפני שבועיים

בצה"ל המתינו 15 דקות עד שיירטו את המזל"ט, זאת כדי לבדוק אם מדובר בכלי טיס רוסי, שכן באותה שעה התארח ראש הממשלה בנימין נתניהו במוסקבה אצל נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. לאחר מכן התברר, כי מדובר היה בכלי טיס ששוגר למטרות מודיעין ולא היה חמוש.

לפני כחודש שוגר גם כן טיל פטריוט לעבר מטרה בצפון רמת הגולן, זאת לאחר שכלי טיס בלתי מאויש התקרב מכיוון סוריה לישראל. הטיל פספס את המטרה והכטב"ם התרחק מהגבול עם ישראל.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר