למרות שטען ש"המינוי דחוף"

שר הביטחון מתעכב בבחירת הרמטכ"ל הבא - הלוי או זמיר

על אף שניתנה לו, בצורה חריגה, הסמכות למנות מפקד לצבא בתקופת בחירות - גנץ לוקח את הזמן • דיווח: שר הביטחון סיים את השיחות בנושא לפני שלושה שבועות, ולא הכריע (ביטחון)

ב. ניסני | כיכר השבת |
שר הביטחון גנץ, הרמטכ"ל כוכבי והמועמדים לרמטכ"לות - הרצי הלוי ואייל זמיר (צילום: פלאש 90)

שר הביטחון בני גנץ ניהל לפני מספר שבועות מסע פרסום בתקשורת לפיו "חייב" למנות רמטכ"ל בדחיפות, הרבה לפני תום כהונתו של הרמטכ"ל הנוכחי אביב כוכבי בעוד שלושה חודשים, זאת מכיוון שמדובר ב"צורך חיוני אסטרטגי, ביטחוני וארגוני ראשון במעלה", כדבריו.

כחלק מהעניין, דרש גנץ מהיועמ"שית לממשלה, גלי בהרב-מיארה, לאשר לו למנות את הרמטכ"ל הבא כבר בשבועות הללו - על אף שמדובר בתקופת בחירות ושממשלת לפיד-בנט היא כעת ממשלת מעבר שאיננה יכולה להחליט בדברים בעלי משמעות מרחיקת לכת.

כעת, מספר שבועות לאחר מכן, מתברר כי על אף האישור החריג שהעניקה היועמ"שית - שר הביטחון מתעכב במינוי הרמטכ"ל הבא, באופן שמצביע על כך שספק אם המינוי הוא "צורך חיוני" גם עבור שר הביטחון בעצמו.

לפי דיווח ב'זמן ישראל', גנץ סיים את סבב ההתייעצויות שלו עם שרי ביטחון ורמטכ"לים לשעבר כבר לפני יותר משלושה שבועות, ורובם המליצו לו למנות לתפקיד המפקד הבא של צה"ל את סגן הרמטכ"ל הנוכחי, האלוף הרצי הלוי, שנחשב גם למועמד המועדף על גנץ.

אחת הטענות שעלתה היא כי העיכוב קשור בכך שהרכב הוועדה למינוי בכירים טרם הושלם, על אף שמונה לה יו"ר חדש, שופט בית המשפט העליון לשעבר מני מזוז. לפי טענה זו, גנץ רוצה להביא בפני הוועדה את שמות שני המועמדים - האלוף הרצי הלוי והאלוף אייל זמיר - ורק אז לומר את העדפתו, אבל טענות הללו עומדות בסתירה עם מידת הנחיצות שייחס שר הביטחון בעצמו למינוי.

בצה"ל, ע"פ הדיווח, ממתינים ב'קוצר רוח' להכרזה, כאשר לפי התוכנית מיד אחריה יתמנה סגן רמטכ"ל חדש ויחל סבב מינויים נרחב. חפיפת כוכבי למחליפו בכל המקרה צפויה להיות קצרה יחסית.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר