הסלמה בכל החזיתות

אחרי עימותים בהר הבית: הסלמה בגבול עזה ובלבנון; עשרות רקטות נורו לעבר ישראל

אחרי עימותים בהר הבית, במהלך החג חלה הסלמה בגבול לבנון מצפון וכן בגבול  עזה מדרום | שר הביטחון גלנט הנחה את מערכת הביטחון לקדם את כל אפשרויות התגובה, לקראת הצגתן בפני הקבינט (צבא וביטחון)

חיים גולדברג | כיכר השבת |
הכתבה פורסמה ב-ט"ו בניסן תשפ"ג | 06.04.23

אחרי עימותים בהר הבית, במהלך החג פתח ארגון הטרור חמאס בירי לעבר ישראל מאיזור עזה מדרום ומלבנון מצפון.

בצה"ל אמרו כי האחראים לירי הוא ארגון הטרור חמאס - גם בירי מלבנון. עוד אמרו כי "למדינת לבנון יש אחריות כאשר נורית ממנה אש. הצבא במוכנות גבוהה ואנו בוחנים מי ידע על הירי והאם האיראנים מעורבים".

ברקע הירי, גורמים במערכת הביטחון אומרים כי התגובה של צה"ל עשויה לגרום לכמה ימים של לחימה. דובר צה"ל הגרי אמר: "לפני כיומיים החלו אירועים שתועדו ויצרו דינמיקה שלילית גם מרצועת עזה. האנרגיה מהר הבית עדיין קיימת".

העדכונים האחרונים:

>>למעבר אל העדכונים האחרונים בכתבה המעודכנת<<

21:19: תיעוד מהערכת מצב ביטחונית מורחבת רגע לפני ישיבת הקבינט.

תיעוד מהישיבה (עמר מירון, לע"מ)

21:06: במשטרה מעדכנים: מפכ"ל המשטרה שבתאי ישתתף בישיבת הקבינט הערב.

20:52: שר הביטחון לשעבר בני גנץ: "אויבנו טעו בהערכת המצב - נתניהו חייב להודיע על השארת גלנט" | ההצהרה המלאה.

20:34: הקבינט המדיני ביטחוני יכונס בשעה 21:15.

20:18: באו"ם מגנים את הירי לעבר ישראל ו"קוראים לכל הצדדים לנהוג באיפוק".

20:05: דובר צה"ל מאשר: אותרו נפלי רקטות באיזור מטולה אחרי דיווחים הבוקר על ירי לכיוון היישוב הצפוני.

--

במחלקת המדינה האמריקנית גינו את ירי הרקטות לעבר ישראל ואמרו כי לישראל יש את הזכות להגן על עצמה והוסיפו ואמרו כי "חיוני לחלוטין שקדושת המקומות הקדושים תישמר".

היום בצהריים (חמישי) שוגר מטח הרקטות הכבד ביותר שהיה מאז מלחמת לבנון בשנת 2006, כשתוך חצי שעה נורו 34 רקטות - מתוכן 24 יורטו על ידי מערכות 'כיפת ברזל'.

בארגון הטרור 'חיזבאללה' מתנערים לפי שעה מאחריות על ירי הרקטות מלבנון, ועל פי דובר צה"ל כאמור, האחראים לירי הם שלוחות של ארגון הטרור חמאס בצפון.

במהלך ליל החג, המוני פלסטינים המציינים את חודש הרמאדן התפרעו באיזור הר הבית. במשטרה אומרים כי "הלילה בזמן שהמשטרה פעלה כמדי ערב לאפשר למוסלמים רבים לציין את חודש הרמדאן ולהגיע לעיר העתיקה בירושלים ולהר הבית לתפילת הערב בבטחה, עשרות צעירים פורעי חוק חלקם רעולי פנים, הכניסו לתוך המסגד זיקוקין ואבנים במטרה להפר את הסדר במקום תוך חילול המסגד."

"בשלב מסויים ניסו שוב לסגור את דלתות המסגד ולמנוע מהמתפללים לצאת מהמסגד במטרה להתבצר במקום. כוחות המשטרה מנעו מפורעי החוק לסגור את הדלתות ולהתבצר, וסייעו למתפללים לצאת מהמסגד."

עוד נמסר כי: "בשלב מסויים, פורעי החוק החלו בקריאות הסתה, ירי זיקוקין, וידוי חפצים לעבר השוטרים שפעלו במקום והמתפללים. כוחות המשטרה ימשיכו לפעול לשמירת הסדר וכרגע פורעי החוק פוזרו, ההתבצרות נמנעה ושקט במקום.

לצערנו בשעה ששוטרים רבים פועלים לאפשר את חופש הפולחן תוך שמירה על הבטחון, החוק והסדר במקומות הקדושים ובכל רחבי העיר ירושלים, יש מי שבוחרים להתפרע ולהפר את הסדר הציבורי. אותם מפרי סדר פוגעים בראש ובראשונה בציבור המוסלמים המגיעים להתפלל במסגד. נמשיך לפעול בנחישות נגד מפירי סדר ופורעי חוק למען שלום הציבור ובטחונו."

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר