כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
לקראת יום הזיכרון

בצל הקריאות שלא יבואו: המסר של שר הבטחון גלנט לח"כים

אחרי שהודיע כי לא יקרא למנוע מחברי כנסת ושרים להגיע לבתי עלמין ביום הזיכרון, שר הביטחון גלנט קרא להמנע מ"שילוב תכנים פוליטיים" (פוליטי)

ב. ניסני | כיכר השבת |
גלנט (דוד כהן פלאש 90)

שר הביטחון יואב גלנט פרסם מוקדם יותר היום (חמישי) פנייה שלו לחברי הכנסת והשרים לקראת יום הזיכרון. בהודעה קרא שלא לשלב תכנים פוליטיים בנאומים במהלך היום, זאת אחרי שסרב לא לאפשר לפוליטיקאים להגיע לבתי העלמין.

במכתב הממוען ליו"ר הכנסת אמיר אוחנה נכתב כי "בבתי העלמין הצבאיים קבורים חללי מערכות ישראל מכל חלקי החברה והעם שמסרו את נפשם למען המדינה".

"אבקש לפנות באמצעותכם לשרים ולחברי הכנסת, ברוח האחדות, ולבקש מהם לבטא בנאומיהם בטקסים בבתי העלמין מסרים ממלכתיים וציוניים המדגישים את תקומתה של מדינת ישראל ומעלים על נס את ערך השותפות ואחדות".

כאמור, מוקדם יותר השבוע דחה גלנט את הקריאה שלא לאפשר לחברי כנסת להגיע לטקסים ואמר: "נבחרי הציבור, המייצגים אותו בכנסת או בממשלה, נבחרים על ידי העם, ומהווים סמל, כל אחד בתקופתו ובהתאם לתפקידו.

אני סבור שעליהם להיות נוכחים בבתי העלמין הצבאיים ביום הקדוש הזה. הדרישה להוצאת נבחרי הציבור מבתי העלמין, כמוה כדרישה לקיפול דגל ישראל. אסור לנו כחברה לאבד את אחד הנכסים החברתיים המרכזיים שיש לנו, המהווים גשר של אחדות, צה״ל וארגוני הביטחון בכלל ומשפחת השכול בפרט".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר