בתדרוך לכתבים

שר הביטחון יואב גלנט מזהיר: "ייתכן איום ממשי על ישראל מכל הגזרות הביטחוניות ביחד"

שר הביטחון יואב גלנט התריע על מצבה הביטחוני של ישראל והאשים את האיראנים שהם הכח המניע בהתלכדות הזירות השונות כנגד ישראל ואיים כי ישראל תפעל כנגד התעצמותה הגרעינית של איראן (ביטחון)

ב. ניסני | כיכר השבת |
(יונתן זינדל, פלאש 90)

שר הביטחון יואב גלנט התריע על מצבה הביטחוני של ישראל ואמר, כי ״מדובר בסוף עידן העימותים המוגבלים. אנו נמצאים בפני עידן ביטחוני חדש בו ייתכן איום ממשי בכלל הגזרות בעת ובעונה אחת. פעלנו לאורך שנים תחת הנחה שניתן לקיים עימותים מוגבלים אבל זו תופעה שהולכת ונעלמת. היום ישנה תופעה בולטת של התלכדות זירות".

לדבריו של שר הביטחון בתדרוך לעיתונאים הוא הסביר כי "איראן היא הכח המניע בהתלכדות הזירות היא מעבירה לשלוחיה משאבים, אידיאולוגיה, ידע והכשרה. התלות הגוברת של כל המערכות באיראן, גורמת להם למתוח למולנו את הגבולות ולהעז יותר״.

עוד הוסיף גלנט כי ״איראן קרובה מאי פעם ליכולת גרעינית צבאית. מול האיום הזה צריך לפעול באחת משתי הדרכים: פעולה צבאית או איום צבאי אמין".

"איראן חשה ביטחון עצמי גובר- לתפיסתה המערב מורתע וחסר כלים אפקטיביים כנגדה. בזמן שישראל עסוקה מול השלוחים של איראן, היא (איראן) מתעצמת כלכלית וצבאית והדבר מקנה לה מרחב פעולה. זה דבר שצריך להדיר שינה מעיניי העולם כולו ומעיניי ישראל״, הזהיר שר הביטחון.

הוא התייחס גם לנעשה בזירה הצפונית ואמר ״אנו ממשיכים ופוגעים באופן שיטתי בנכסים וביכולות איראניות במרחב. לא נאפשר לאיראן להקים צבא איראני בסוריה, לא נאפשר להפוך את רמת הגולן ללבנון ולא נאפשר שהאדמה הסורית תהיה מקפצה לנשק מתקדם לכיוון לבנון. על כל זה אנו עובדים בהיקף גדול. מאז כניסתי לתפקיד, ברבעון הראשון של 2023 הכפלנו את קצב התקיפות בסוריה. אנו פוגעים באופן שיטתי ביכולות מודיעין וצבאיות״.

גלנט אמר כי בנוגע לזירה הפלסטינית: ״החלשות הרשות והמנגנונים מעמידה אותנו בפני החלטות ביטחוניות משמעותיות. במקומות בהם הרשות לא פועלת זה מחייב אותנו לפעולות ממושכות יותר ועצימות יותר״.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות