כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"נכבד את הנופלים"

הרמטכ"ל הלוי: "נניח את ענייני השעה מחוץ לבתי העלמין"

ראש המטה הכללי, רב אלוף הרצי הלוי, נאם הערב בטקס יום הזיכרון בכותל המערבי וקרא להשאיר את המחלוקות מחוץ לבתי העלמין (צבא וביטחון)

ב. ניסני | כיכר השבת |
הרמטכ"ל, הערב (צילום: ללא קרדיט)

הרמטכ"ל, רב אלוף הרצי הלוי, נאם הערב (שני) בטקס יום הזיכרון בכותל המערבי וקרא להשאיר את המחלוקות מחוץ לבתי העלמין.

"מחר", פנה הרמטכ"ל: "נעמוד בבתי העלמין לצידם של בני המשפחות. אני מייחל, כי ביום הזה, שהוא מעל לכל זמן, נהיה נאמנים למורשתנו ונתמסר אך ורק להתייחדות עם זיכרון הנופלים ועם כאבנו על לכתם. מעל לכל זמן, ומעבר לכל מחלוקת".

לדבריו: "המחלוקת היא, אולי, המתנה היפה ביותר שהעניק העם היהודי לאנושות. עם ישראל נושא את הלל ושמאי כאלפיים שנה. בגמרא מסופר, כי על אף שנחלקו בית שמאי ובית הלל, הם לא נמנעו מנישואין אלה עם אלה. ללמדך, שחיבה ורעות נוהגים זה בזה לקיים מה שנאמר: 'והאמת והשלום אהבו'".

הרמטכ"ל הוסיף: "בנתיבי השכול והכאב, אני פוגש משפחות מכל חלקי החברה ומכל קשת הדעות והאמונות; בכל מפגש מצאתי תמיד מכנה משותף. מתוך אחריותנו להגן על זכר הנופלים, נניח מחר את ענייני השעה מחוץ לבתי העלמין. נאפשר למשפחות, למפקדים ולחיילים להתאחד בשבועתם הקדושה ולכבד את זכר הנופלים".

בסיום נאומו הדגיש: "אנו, מפקדי צה"ל וחייליו, לא נשכח את הנופלים, כי הם שציוו לנו להמשיך במשימה, להעז ולהסתכן. הם השורשים העמוקים עליהם נבנתה מדינת ישראל, וזכרם הוא מגדלור לחובתנו העליונה להגן עליה. לא נשכח אתכם, בנות ובני המשפחות, נמשיך ללוות אתכם ולקיים יחד את צוואת בניכם ובנותיכם, שיהא קיומנו כאן ראוי לקורבנם, לצוואתם לחובתנו".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר