הערכת מצב | צפו

אגרוף מחץ: שרי הקבינט זומנו לתרגול יחד עם ראש הממשלה

במסגרת התרגיל הצבאי "אגרוף המחץ", הקבינט המדיני-ביטחוני, התכנס בראשות רה" בנימין נתניהו, להערכת מצב תרגילית. נתניהו: "אנחנו בטוחים וסמוכים שאנחנו יכולים לטפל בכל איום בכוחות עצמנו" (ביטחון)

ב. ניסני | כיכר השבת |
כינוס הקבינט המדיני-ביטחוני (צילום: חיים צח/לע"מ)

בעקבות ההתראות החוזרות ונשנות כי איראן תנסה לגרום למערכה משולבת (רב זירתית) כנגד ישראל בניסיון למנוע תקיפה על מתקני הגרעין בשטחה, קיים צה"ל בשבועות האחרונים תרגיל המדמה מתקפה רב זירתית על ישראל.

במהלך ימי התרגול הורגשה תנועה ערה של מטוסי חיל האוויר ונשמעו קולות נפץ עזים ורבים בגבולותיה השונים של ישראל.

היום (ראשון) התכנס הקבינט המדיני-ביטחוני בראשות ראש הממשלה בנימין נתניהו ל-'הערכת מצב תרגילית'. הכינוס התקיים ב-'בור' הביטחוני בקרית הביטחון בתל אביב והשתתפו בו כל שר הקבינט המדיני ביטחוני.

תיעוד מכינוס הקבינט המדיני ביטחוני (צילום: עומר מירון/לע"מ. סאונד: בן פרץ/לע"מ)

נתניהו תרגל יחד עם השרים את תרחישי המתקפה המשולבת (שלא תגיע בעזרת השם) כנגד ישראל. במסגרת התרגיל נוכחו לראות ראש הממשלה וחברי הקבינט את יכולתו של צה"ל להתמודד עם התרחישים השונים.

ראש הממשלה נתניהו נאם בישיבה והזהיר את אויביה של ישראל מפני מתקפה על שטחה: ""המציאות באזורנו משתנה במהירות. אנחנו לא שוקטים על שמרינו. אנחנו מתאימים את דוקטרינת המלחמה שלנו ואת אפשרויות הפעולה שלנו בהתאם לשינויים הללו, בהתאם למטרות שלנו שהן אינן משתנות".

נתניהו שלח איום ישיר כלפי אירן והזהיר: "אנחנו מחויבים לפעול נגד הגרעין האיראני, נגד מתקפות הטילים נגד מדינת ישראל ונגד האפשרות של חבירת הזירות, מה שאנחנו קוראים מערכה רב זירתית".

במסר מעומעם הוא מבהיר: "זה מחייב אותנו לשקול, אם אפשר לשקול מראש, כמה וכמה מההחלטות המרכזיות שהקבינט וממשלת ישראל יצטרכו לקבל יחד עם מערכת הביטחון, עם צה"ל ועם גורמי הביטחון האחרים. זו מטרת התרגיל. אנחנו בטוחים וסמוכים שאנחנו יכולים לטפל בכל איום בכוחות עצמנו, וגם באמצעים אחרים".

הנה לא ינום ולא יישן שומר ישראל

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות