הודה אחרי חקירה בשב"כ

פלסטיני הכין רקטות והטמין אותן בשכונת בית חנינא בירושלים

הפלסטיני, תושב הכפר עג׳ול שבבנימין, הטמין את הרקטות סמוך לשכונת בית חנינא בצפון ירושלים מעבר לגדר ההפרדה. הוא נעצר על ידי השב"כ והודה בחקירתו למיוחס לו (ביטחוני)

ב. ניסני | כיכר השבת |
פלסטיני נערך לשיגור רקטה. אילוסטרציה (צילום: אחמד חאטיב/פלאש 90)

הותר לפרסום: השב"כ עצר פלסטיני תושב הכפר עג'ול בבנימין בחשד כי הכין ואף הטמין רקטות סמוך לשכונת בית חנינא שבצפון ירושלים ביום ירושלים לפני כחודש וחצי. בשב"כ בוחנים האם הוא אכן תכנן לשגר אותן לעבר הצועדים במצעד הדגלים.

לפי הפרסום באתר Y-NET, בבסיס הרקטה לא היה חומר נפץ וחקירת שב"כ העלתה כי עבד אלחכים מחמד מוחמד בואטנה, הפלסטיני החשוד בהכנת הרקטה, פעל לבדו ללא כל סיוע. הוא הודה כי תכנן לשגר רקטה לעבר ירושלים.

כזכור, בסיום מבצע "מגן וחץ", חשף ראש השב"כ רונן בר חשף כי במהלך המבצע חשף השב"כ חוליה שהכינה משגרים ורקטות מייצור עצמי לצורך שיגורן לעבר שטח ישראל ובכך 'לכסות' את כל המדינה באיום רקטי גם על ידי רקטות לטווח קצר.

בשב"כ מיהרו להרגיע כי יכולות הייצור והפיתוח של ארגוני הטרור ביו"ש לא בשלות בשלב זה לאיום רקטי ממשי על ישראל אולם מדובר בעליית מדרגה הן ביכולות הטכניות והן בתעוזה של הפלסטינים ביו"ש.

בחודשים האחרונים נערך בצה"ל תרגיל רחב היקף ובו תרגלו כוחות הביטחון מתקפת טרור ולחימה בכמה חזיתות הכוללות גם לחימה בתוך שטחי איו"ש לרבות ירי רקטי מתוך שטח ישראל. בתרגיל השתתפו כל זרועות הביטחון באוויר, ביבשה ובים והם כללו תרגול מודיעיני רחב היקף ושימוש באמצעים טכנולוגיים מיוחדים.

במהלך התרגיל, הצליחו כוחות הביטחון לגלות בזמן אמת מאגרי נשק וטרור אשר ישמשו את כוחות הביטחון בזמן מלחמה אמיתית באם אכן תפרוץ חלילה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר