האזרח שחיסל את המחבל משחזר

"רוצה לירות את הכדור הראשון ורועד ברגליים, התפללתי שיצא הכדור, ידעתי שאחרת אני מת"

הוא שלף את נשקו והצליח לגדוע את מרחץ הדמים בצפון תל אביב, כאשר ירה במחבל הצעיר וחיסל אותו ביריות | בשיחה עם המפכ"ל בזירת הפיגוע הוא שחזר את רגעי הדרמה המצמיתים: "הוא היה מוריד עשרה בקלות, בהתחלה חשבתי שזו תאונה וריב נהגים ורק אחרי שראיתי שרודף אחרי אחרים הבנתי" (ביטחון)

דניאל הרץ | כיכר השבת |
חיסול מחבל (צילום: לפי סעיף 27א)

האזרח הגיבור, שחיסל היום (שלישי) את המחבל הצעיר שביצע את פיגוע הטרור בצפון תל אביב, זמן קצר אחרי שירד מהרכב והתחיל לדקור הולכי רגל - שחזר את רגעי הדרמה.

בשיחה שקיים עם מפכ"ל המשטרה קובי שבתאי בזירת הפיגוע, תיאר המחסל: "איך שאני עוזב את התחנה אני מגיע לפה, אני שומע בום מאחוריי. אני על האופנוע. אני מתקרב לרכב, חשבתי שזו תאונת דרכים, כי הוא יצא, ואז ראיתי שהוא מתחיל לדקור מישהו.

"אז חשבתי אולי זה ריב בין נהגים, כי יש תאונה. אבל אז הוא עוזב את הנדקר הראשון ורץ לאחרים. אז אני מוציא את האקדח. הוא רץ אחריי. הורדתי לו שניים. הוא היה חזק. היה לידי איזה אדם מבוגר, והוא עוד מנסה גם לנטרל אותו. שמתי לו שני כדורים והוא נפל. כל האירוע כמה שניות, ממש, אבל היה נס".

המחסל הוסיף ותיאר: "אני רוצה להוציא את הכדור הראשון ואני רועד ברגליים, אני מתפלל שהכדור ייצא, כי אם לא אני מת, לא משנה אם אני או מישהו אחר, הוא היה מוריד עשרה בקלות אם לא יותר".

זירת הפיגוע (צילום: Miriam Alster/Flash90)

בפיגוע נפצעו שבעה אזרחים, בהם שלושה במצב קשה. האחרים במצב קל ובינוני. כולם פונו לבתי החולים איכילוב ובלינסון.

המחבל תחילה התנגש ברכבו בתחנת אוטובוס בשכונת רמת החייל בצפון תל אביב ודרס הולכי רגל. לאחר מכן יצא מהחלון וסכין בידו והחל לדקור נוספים.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר