כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"המציאות הביטחונית מטרידה"

מבקר המדינה קיים ביקורת פתע בשמונה מוצבים בגבול הצפון

מבקר המדינה מתניהו אנגלמן קיים ביקורת פתע בגבול הצפון, ובדק יחד עם אנשי משרדו שמונה מוצבים, במקביל | "המציאות הביטחונית בצפון מטרידה, ועלינו לוודא מוכנות צה"ל לכל תרחיש" (חדשות)

ב. ניסני | כיכר השבת |
המבקר והמח"ט סמוך לעמדה של חיזבאללה

מבקר המדינה מתניהו אנגלמן קיים אתמול (שני) ביקורת פתע בגבול הצפון. כעת, לאחר קיום הביקורת, הצוותים יכינו את הדו"ח שיתפרסם לאחר חגי תשרי.

במסגרת ביקורת הפתע, המבקר אנגלמן, מנכ"ל המשרד ישי וקנין, ראש חטיבת הביטחון במשרד איתן דהן ועובדי החטיבה, התחלקו לארבעה צוותים. כל צוות בדק שני מוצבים, וכך הביקורת התקיימה בשמונה מוצבים, תוך התראה של יום אחד בלבד.

המבקר קיים את הביקורת במוצב בהר דב ובמוצבים נוספים של עוצבת הגליל ואוגדת הבשן. בנוסף הגיע המבקר קרוב לעמדת חיזבאללה סמוכה למוצב ציפורן. במסגרת הביקורת נבדקים גם פתרונות ההגנה בשים לב לבניית המכשול הצפוני, שטרם הושלם.

המבקר וצוותי הביקורת נפגשו עם הקצונה הבכירה במקום וגם עם הלוחמים - בשיח שלא כלל את המפקדים. מיקוד הביקורת היה בכשירות ובמוכנות הכוחות למשימותיהם המבצעיות השוטפות ולאפשרות של התחממות הגזרה, זאת לצד תשתיות ותנאי מחיה.

מבקר המדינה מתניהו אנגלמן אמר כי "בשנים האחרונות המציאות הביטחונית בצפון מטרידה, חיזבאללה הקים עמדות קדמיות תוך הפרה של החלטה 1701, ועלינו לוודא מוכנות צה"ל לכל תרחיש. לפיכך אנחנו במשרד מבקר המדינה נדרשים לבדוק האם הדרג הטקטי בצבא נמצא במוכנות הנדרשת והאם הלוחמים מקבלים את האמצעים והתנאים הנדרשים הראויים למילוי משמותיהם.

"אני מבקש להודות ללוחמים ולקצינים שעושים לילות כימים בהגנה על גבול הצפון בתנאים לא פשוטים, וכן על פתיחת הדלתות והאירוח על אף ההתראה של יממה בלבד שניתנה לפני הביקורת. את הממצאים נפרסם בדוח שיוגש בחודשים הקרובים".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר