כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
בעקבות הרפורמה המשפטית

161 מאנשי "הלב המבצעי של חיל האוויר" הודיעו: "מפסיקים מיידית את שירות המילואים"

161 מבכירי וקציני המטה המבצעי של חיל האוויר, המעידים על עצמם כי הם "161 אנשי הלב המבצעי של מטה חיל האוויר, הנמצאים בחוד החנית של החשיבה, התכנון והשליטה של מבצעי חיל האוויר", הודיעו למפקד חיל האוויר תומר בר על הפסקה מיידית של שירות המילואים, לאור קידום הרפורמה המשפטית (חדשות)

ב. ניסני | כיכר השבת |
מפקד חיל האוויר אלוף תומר בר (צילום: Flash90)

161 מבכירי וקציני המטה המבצעי של חיל האוויר, הודיעו היום (שלישי) למפקד חיל האוויר אלוף תומר בר על הפסקה מיידית של שירות המילואים שלהם, לאור קידום הרפורמה המשפטית. מלבדם, ‏כמאה טייסים הודיעו ביממה האחרונה שלא יתייצבו למילואים. הטייסים זומנו לשיחות עם מפקדיהם, ולאחר מכן יוחלט לגבי המשך שירותם בצה"ל.

קצין בכיר בחיל האוויר אמר לרונן ברגמן ב-ynet כי "מדובר על פגיעה קשה ביכולת של תאי השליטה של החייל, גם בבור של חייל האוויר, וגם נציגי החיל בבור של הירוקים, תאי שליטה המבוססים בחלקם הגדול מאוד על אנשי מילואים".

לפי הדיווח של רונן ברגמן, חלק מהחותמים הם בכירים וחלקם בכירים מאוד, שמאיישים תפקידים קריטיים לכשירות המבצעית של חיל האוויר.

במכתב ששלחו, תחת הכותרת "הפסקה מיידית של התנדבות למילואים", הם כותבים כי הם "161 אנשי הלב המבצעי של מטה חיל האוויר מודיעים בזאת על הפסקה מיידית של התנדבותנו לשירות מילואים".

הם מעידים על עצמם במכתב כי הם נמצאים "בחוד החנית של החשיבה, התכנון והשליטה של מבצעי חיל האוויר ברגיעה ובלחימה מזה עשרות שנים".

לטענתם, אישור החוקים לשינוי הרכב הוועדה למינוי שופטים ולביטול עילת הסבירות, "הוא תהליך פורמלי וקצר, אבל כזה שישנה באופן דרמטי את מהותה ואת פניה של המדינה, והוא יהפוך אותה מדמוקרטיה, לדיקטטורה".

הם מוסיפים ומבהירים כי אינם מוכנים למלא את המשימות המוטלות עליהם, "תחת משטר, בו יסודות הדמוקרטיה נרמסים אחד אחד ברגל גסה, ומתרחב הפתח דרכו ממשיכים ומצעידים את המדינה לעבר דיקטטורה מלאה".

"על כן, בלב כבד, אנחנו מודיעים בזאת על הפסקה מיידית של התנדבותנו לשרות מילואים", הם חותמים את מכתבם, שיפורסם מחר כמודעה.

מפקד חיל האוויר שיגר הערב הודעה לפקודיו, בה הוא כותב: "תקופה מורכבת והרבה פרסומים הערב. מניח שנחווה שיח תקשורתי עצים בשבוע הקרוב. אנחנו מבררים את הפרטים אודות המכתב והמשמעויות שלו.

"עם זאת, האחריות המוטלת עלינו לא השתנתה, להמשיך בשיח פיקודי עם אנשי המילואים והסדירים. קראו לאנשי המילואים להמשיך להתייצב.

"75 שנה שחיל האוויר מספק את המטרייה האווירית לביטחון אזרחי המדינה, יחד עם אנשי המילואים היקרים לנו. חובה זו מוטלת עלינו גם היום. המצב המבצעי בעת הזאת ידוע לכולכם - יחד, נשמור על החיל ממלכתי. יחד, נפעל לשמור על הלכידות של החיל וכשירותו. סומך עליכם - העבירו הודעה זו למפקדי הטייסות והיחידות המבצעיות".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר