הוגש כתב אישום

הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד שני ערבים ממזרח ירושלים באשמת קשר עם ארגוני טרור 

שני תושבי מזרח ירושלים בשם רמדאן גמגום ורמדאן דבש נאשמים בביצוע עבירות של מגע עם סוכן זר • הם היו בקשר עם פעילי חמאס והתבקשו לבצע פיגועים (חדשות)

ב. ניסני | כיכר השבת |
בית כלא ביטחוני גלבוע (צילום: Photo by Avshalom Sassoni/Flash90)

כתב אישום הוגש היום (שני) על ידי פרקליטות מחוז ירושלים נגד שני תושבי מזרח ירושלים רמדאן גמגום ורמדאן דבש באשמת ביצוע עבירות של מגע עם סוכן זר. בעקבות קשר שקיימו עם פעילי חמאס, שבמסגרתו התבקשו לבצע פיגועים.

לפי האישום, אדם שהציג עצמו בשם אבו סאלח, המתגורר בעזה פנה בחודשים האחרונים לגמגום באמצעות הוואצאפ, ושכנע אותו להצטרף לארגון הטרור. בהמשך השיחות התבקש גמגום לצלם תחנת משטרה במזרח ירושלים ואת בית החולים הדסה, אך סירב. הנאשם אף התבקש על ידי המפעיל מחמאס לבצע פיגוע ירי שהודיע לו כי יוכל להעביר לו כסף לקניית הנשק אך הנאשם סירב וביקש ממנו להפסיק את הקשר ביניהם.

בכתב האישום נגד החשוד השני, נאמר כי רמדאן דבש ניהל קשר באמצעות הפייסבוק עם זכריה אבו יחיא, פעיל חמאס ששאל אותו האם יסכים לבצע פיגועים נגד יהודים. משהשיב הנאשם בחיוב הפנה אותו אבו יחיא לתושב רמאללה שהעביר לו סכום כסף לרכישת טלפון, לשם המשך תכנון ביצוע הפיגוע.

במהלך ההתקשרות בין השניים קיבל הנאשם מאיש הקשר כ-15 אלף שקלים לשם הצטיידות בחומרים לקראת פיגוע הירי. כעבור חודש נודע למשפחתו של הנאשם על כוונותיו לבצע פיגוע והיא הפסיקה את ההתקשרות בין השניים. הוא נאשם בביצוע עבירות של מגע עם סוכן חוץ, קשירת קשר לביצוע מעשה טרור, איסור פעולה ברכוש למטרות טרור ושיבוש מהלכי משפט.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר