כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
התייחסות ראשונה 

הרמטכ"ל: סינוואר ואלו שתחתיו בני מוות; אנחנו נפרק אותם 

הרמטכ"ל רא"ל הרצי הלוי מסר הצהרה לתקשורת במהלכה התייחס לראשונה לאירועים ולמשימתו של צה"ל ברצועה בימים אלה | הלוי אמר בדבריו שישראל תפרק את רבי המחבלים סינוואר ואלו שתחתיו וכי "הם בני מוות" (צבא וביטחון)

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
(צילום: דובר צה"ל )

הרמטכ"ל הרצי הלוי מסר היום לראשונה מתחילת המלחמה הצהרה לתקשורת והתבטא בעניין המלחמה, הטבח שהתרחש וגם אודות משימתו של צה"ל ברצועה בזמן הקרוב. לדבריו המטרה כעת היא לפרק את היכולות של חמאס וכי עזה לא תהיה יותר מה שהיא הייתה.

הרמטכ"ל אמר כי הטבח היה לא אנושי. "צהל נלחם בטרוריסטים חסרי רחמים שביצעו מעשים שלא ניתן להעלות על הדעת בכל מקום שקיימת בו אנושות".

עוד אמר כי מי שאחראי על המתקפה המתועבת הזו הוא יחיא סינוואר שהוא הריבון בעזה ולכן הוא וכל המערכת שתחתיו הם בני מוות - "נפרק אותם ואת כל המערכת שלהם".

עוד אמר הרמטכ"ל כי "צה״ל מבין את גודל השעה ואת גודל המשימה המוטלת על כתפינו. צה״ל אחראי - ובשבת בבוקר לא עמדנו בזה. אנחנו נלמד ונתחקר אבל עכשיו זו עת למלחמה. צה״ל כאן בכל עוצמתו, יכולותיו ואנשיו הנפלאים".

"הייתי בשטח", אמר הלוי. "ראיתי את הזוועות, שוחחתי עם מפקדים ולוחמים שלחמו בשטח. מחיר המלחמה כבד וקשה. אני משתתף מעומק הלב בצערן של המשפחות השכולות, נעשה הכל כדי להשיב את החטופים חזרה הביתה.

"רוח הלחימה של צה״ל מכה במלוא עוצמתה את עזה. במהלך תקיפות רחב אנחנו הורגים מחבלים רבים, מפקדים רבים, משמידים ומחריבים תשתיות טרור שתמכו את הפשע הנורא הזה. עזה לא תיראה אותו הדבר. אנחנו נגיע למצב בו מי שהנהיג את עזה יוכה קשה, ומי שיישאר שם יבין היטב שדבר כזה לא עושים למדינת ישראל", הבטיח הרמטכ"ל.

"זה ייקח זמן ונדרש לגלות אורך רוח. נכה מכה ניצחת באויבים שלנו, זו המשימה שלנו היום ואנחנו נחושים מאוד להשיג אותה", אמר הלוי.

"יש לנו חוזה מול האזרחים, עמדנו בו שנים רבות עם עליות ומורדות ואנחנו הפעם בירידה גדולה. נעשה הכל לשקם את החוזה הזה, להחזיר את הביטחון, לפגוע עמוק מאוד ביכולות של חמאס ולייצר מציאות שעזה מאפשרת חיים בטוחים וטובים בעוטף עזה, ליישובים שעוברים כאן ימים קשים מאוד", הוסיף.

עוד אמר הלוי כי איראן צריכה לראות את זה - וכי מי שבא להחליש אותנו יראה אותנו בתום האירוע הזה חזקים שבעתיים.

"לא ביצענו עדיין תחקירים. אנחנו עסוקים 23 שעות ביממה בלתקוף ולהכות את חמאס. יש לנו הבנה שאנחנו אחראים כל השנה למודיעין, להגנה, להתקפה בעוטף עזה ובגזרות האחרות. לא הצלחנו את זה - אנחנו נלמד. אנחנו עכשיו במלחמה", הודיע.

"לחיזבאללה אומר דבר אחד: צה"ל ערוך חזק מאוד בכל הזירות, בכל התרחישים, לא מציע להתחיל", איים הלוי על השכנה מצפון.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר