כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
תומכי טרור על מלא 

חמאס מציג: האימונים לפני מבצע הטרור | CNN מציג: "פעילים מיליטנטים"

ברשת CNN פרסמו את סרטוני הטרור של ה"מיליטנטים של חמאס", לפי הרשת מדובר בסרטונים מהשנתיים האחרונות אך "אקטואליים מתמיד" | הדבר המדהים ביותר הוא לאו דווקא הסרטון עצמו אלא העובדה שהרשת האמריקאית ממשיכה לקרוא למחבלי דאע"ש סניף חמאס 'מיליטנטים' (בעולם)  

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
אימוני חמאס

רשת CNN הביאה סרטון של החמאס שלדבריה צולם "בשנתיים האחרונות", בו נראה אימון של מחבלי החמאס ככל הנראה לקראת מבצע הפלישה שמסתמן כי תוכנן כבר תקופה ארוכה מאוד - ייתכן מעל לשנה.

בסרטון הקצר נראים המחבלים מחזיקים במה שנראה כמו חיילי צה"ל בני ערובה, כאשר אחד אחרי השני הם מוצאים מחדר ומושכבים על הרצםה בזה אחר זה, לאחר מכן נראים המחבלים מובילים את ה"חיילים" מחוץ ל"בסיס" עליו המילה "גפן" בעברית ופיצוצים נצפים ברקע.

לפי הרשת CNN מחנה הדמה שנבנה על ידי חמאס היה קרוב מאוד למעבר 'ארז' - מהצד הפלסטיני כמובן, וכך אפשרה ישראל אימונים לחטיפת אזרחיה וחייליה במרחק של קילומטרים בודדים משטחה.

בסרטון הארוך יותר שאינו מוצג כאן, נראים מחבלי החמאס מתאמנים בהמראות ונחיתות במצנחי רחיפה, הפעלת טילי כתף ועוד.

בכתבה נטען כי "תחקיר של CNN ניתח כמעט שנתיים של סרטון אימונים ותעמולה שפורסמו על ידי חמאס ושלוחותיו כדי לחשוף את חודשי ההכנות שנכנסו למתקפה בשבוע שעבר, ומצא כי חמושים התאמנו להתקפה לפחות בשישה אתרים ברחבי עזה".

בכתבה נטען שישראל לא ביצעה שום מתקפה צבאית על אותם מחנות אימונים - כולל אותו אחד שהוזכר לעיל שהיה קרוב מאוד לגדר הרצועה.

"לא רק שהייתה פעילות במחנות בחודשים האחרונים, אלא שחלק מהמחנות גם קלטו אדמות חקלאיות מסביב, והסבו אותן מחקלאות לאזור עקר לצורך הכשרה בשנתיים האחרונות, לפי תמונות לוויין", מדווח עוד האתר.

דובר צה"ל הגיב לרשת כי "הממצאים אינם "שום דבר חדש". הוא הוסיף כי לחמאס "היו להם אזורי אימונים רבים" וצבא ישראל "פגע באזורי אימונים רבים במהלך השנים בסבבי ההסלמה השונים".

מצד אחד, CNN תמה איך זה שישראל לא תקפה את אותם יעדים בשנתיים האחרונות, שבמהלכן התבצעו אימונים פעילים ללא מפריע, ומצד שני האתר עוסק בהרחבה כמובן במצב ההומניטרי בעזה, שנמצא כעת במצור מוחלט ללא מים, חשמל ואוכל.

כתבה על עזה (צילום: CNN)

באחת מהכתבות הראשיות באתר נכתב בכותרת לעיל כי "בעזה לפלסטינים אין שום מקום להתחבא מההפצצות הישראליות".

בנוסף, למרבה התדהמה, CNN ממשיך גם עתה לקרוא למחבלי החמאס "מיליטנטים" ומסרב באותה מידה - כמו המקבילה באנגליה BBC, לקרוא למחבלי החמאס עורפי התינוקות בשם "מחבלים":

כמה דוגמאות לפניכם: "מיליטנטיים חמושים התאמנו למתקפה הקטלנית"

מיליטנטים חמושים (צילום מסך CNN)

"מיליטנטים חמושים" (צילום מסך CNN)
"לוחמי חמאס" (צילום מסך CNN)

הצביעות העולמית ממשיכה, והקרדיט הרחב שניתן על ידי מדינות המערב כבר מתחיל להיסדק, כאשר האו"ם קורא לישראל "לכבד זכויות אדם".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר