"אירוע אחר" | ריאיון ל'כיכר'

סא"ל במיל. ירון בוסקילה: "החמאס והג'יהאד לא יהיו קיימים אחרי המלחמה הזו"

קצין אג"מ במיל. של אוגדת עזה משתף בראיון ל'כיכר השבת' על הדרמה והתחושות בשטח הלחימה: "המורל גבוה והלוחמים יודעים שיהיו נפגעים לצד שלנו, כולם מבינים שאת המחיר הזה צריך לשלם כדי לא להשאיר ארגון טרור שיסכן את העתיד שלנו ושל ילדינו" (חדשות)

נפתלי סגל | כיכר השבת |

על רקע הדיווחים על היערכות לכניסה קרקעית של כוחות צה"ל לתוך רצועת עזה,'כיכר השבת' ערך ראיון עם סא"ל במיל' ירון בוסקילה, קצין אג"מ אוגדת עזה ומזכ"ל תנועת הביטחוניסטים.

אנחנו נמצאים אחרי תשעה ימים לתוך הלחימה, ועדיין לא ראינו איזה צעד משמעותי והתקפי מצד צה"ל וזה מה שמעלה טענות מצד אזרחים שמצפים לראות תגובה קשה. מערכת הביטחון מתכוננת למשהו רחב יותר שדורש זמן התארגנות ?

"הצעד הכי משמעותי שנדרש היה, להחזיר את המצב לקדמותו, לפחות בהיבט של תפיסת קו הגבול וטיהור המוצבים והיישובים ממחבלים וזה היה השלב הראשון של המבצע, לנקות ולטהר את כל היישובים שפלשו אליהם מאות מחבלים, אוגדת עזה עסוקה כרגע בלמצוא את גופות הנעדרים, בין אם זה חיילים או אזרחים. ולהביא את כולם לקבורה"

השלב הבא יהיה חלק התקפי של כניסה קרקעית לרצועת עזה, ומה שכרגע עושים זה לפגוע בכמה שיותר תשתיות טרור שיכולות לשמש את ארגון החמאס והגא"פ בזמן שצה"ל יכנס לעזה – וזה כנראה יקרה בקרוב.

מה המטרה של צה"ל בכניסתו לרצועת עזה ?

"המטרה היא שארגון החמאס והג'יהאד יהיו נחלת העבר ולא יהיו קיימים יותר אחרי המבצע הנוכחי. התחושה של הלוחמים כאן וכל מי שנמצא כרגע זאת תחושה של אחריות ושליחות בגלל האסון הגדול שקרה, כולם פה מבינים שזה לא עוד מבצע וזה לא עוד סבב וגם לא עוד פיגוע.

"קרה כאן אירוע בסדר גודל לאומי, שבו כל המדינה נפגעה וכל מי שמגיע לפה הוא בא בתחושה והבנה שחייבם לעשות את זה וזאת המשימה החשובה, ואנשים באים לפה בידיעה שיהיו נפגעים לצד שלנו, מהלך התקפי דורש הקרבה, אבל כולם מבינים שאת המחיר הזה צריך לשלם כדי לא להשאיר ארגון שיעשה דברים הרבה יותר חמורים ויסכן את העתיד של כולנו ושל ילדינו ועדיף עכשיו מאשר אף פעם לא."

"המורל כאן גבוה מאוד, כשהגעתי לכאן, לאוגדת עזה ביום שבת היה מאוד קשה לבוא לכאן, המון רכבים חסמו כאן את הכניסה ואת כל הציר, זה לקח זמן רב. כביש שביום רגיל הנסיעה אורכת 15 דקות לקח לי שעתיים, וכשאתמול רציתי לצאת להתאווררות קלה גם היה קשה כי כל הציר היה עמוס באנשים שהגיעו לתמוך ולחזק את הלוחמים, ולומר להם אנחנו אתכם"

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר