יורה ושותק

התעלומה: לאן נעלם נסראללה מתחילת המלחמה? 

בלבנון ובישראל תוהים לאן נעלם רב המרצחים חסן נסראללה  מאז תחילת המלחמה. לראשונה, חבר פרלמנט מטעם החיזבאללה מתייחס | בעולם

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה נואם בביירות (צילום: "photo by Ferran Queved/propaimages" flash90)

בעוד הזירה הצפונית בוערת, רבים תוהים מדוע רב המרצחים וראש ארגון הטרור חיזבאללה, חסן נסראללה, לא משמיע את קולו.

חבר הפרלמנט הלבנוני מטעם חיזבאללה, חסן פדלאללה, הגיע לכך הבוקר, וניסה לפזר את הערפל.

לדברי כתב התאגיד שמעון מיג'אן, פדאללה טען במסיבת עיתונאים בביירות כי נסראללה עוקב כל העת אחרי האירועים בדרום לבנון ובעזה, מפקח על ניהול המערכה ונמצא קשר ישיר עם מפקדי השטח של חיזבאללה, מפקח על כל האירועים בשטח והמגעים המדיניים.

פדאללה טען: "נסראללה נוכח בלב המערכה ומתעדכן באירועים ובמבצעים של חיזבאללה". ומדוע הוא לא משמיע את קולו? הנה תשובתו של פדאללה: "זהו חלק מהניהול המערכה - לא לגלות את תוכניותיו". לדבריו זה מה ש"מביך את האויב".

אתמול, סגנו של נאסרללה, נעים קאסם, אמר כי הארגון "בלב המערכה וקוצר בה הישגים". לדבריו, "האויב צריך לדעת שאנחנו מוכנים ונוכחים". עוד הוסיף סגנו של חסן נסראללה: "אני מציע לישראל ולעומדים מאחוריה - נחלתם את התבוסה הקשה ביותר, אז תסתפקו בזה כדי שלא תובסו שוב".

בנאום האיומים שלו, הוא הזהיר את ישראל והתייחס להתערבות של ארגונו בסבב הלחימה עם חמאס: "בכל פעם שיקרה משהו שיצריך התערבות גדולה יותר שלנו, נעשה זאת. אנחנו, כחיזבאללה, דואגים לשמור על העימות במסגרת החזון שלנו לשרת את ניצחון ההתנגדות, את עתיד האומה ושחרור פלסטין, ירושלים וכל השטחים הכבושים באזורנו. דעו שההתנגדות היא כבר לא פלג או קבוצה. היא עמים שלמים באזורנו".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר