תיעוד - חמאס משתמש בגנים 

דובר צה"ל מעדכן על החטופים, על חייל שנהרג ומה התוכניות

דובר צה"ל מסר הצהרה לתקשורת ומסר הודעה על חייל שנהרג היום בכיסופים, על החטופים, על התקרית במצרים ועוד | במקביל, צה"ל מפרסם יעודים, בהם רואים, כי חמאס משתמש בכוונה תחילה במסגדים וגני ילדים (חדשות)

ב. ניסני | כיכר השבת |

רגע לפני הצהרת הערב של דובר צה"ל דניאל הגרי הערב (ראשון), צה"ל מוכיח עם תמונות, כי ארגון הטרור הרצחני והנאצי - חמאס, מבצע ירי בכוונת מכוון ממקומות רגישים.

על פי הודעת הדוברות: "ארגון הטרור חמאס מבצע מתחילת המלחמה ירי רקטי משטח הרצועה תוך ניצול ציני של אוכלוסייה בלתי מעורבת ואתרים אזרחיים כגון גני ילדים, בתי ספר ומסגדים, ומשגר לשטח מדינת ישראל תוך כוונה ברורה לפגוע באזרחי המדינה".

תיעוד הפעולות | צפו (צילום: דו"צ)

בפתח דבריו אמר דובר צה"ל: "לוחם צה"ל נהרג, לוחם צה"ל נפצע באורח בינוני ושני לוחמי צה"ל נוספים נפצעו באורח קל מירי טיל נ"ט לעבר טנק וכלי רכב הנדסי במהלך פשיטה מקומית שבוצעה מוקדם יותר היום בשטח רצועת עזה, במרחב כיסופים. זאת במסגרת המאמץ לסיכול תשתיות טרור, טיהור המרחב ממחבלים ומאמצעי לחימה ואיתור נעדרים וגופות. הודעה נמסרה למשפחתו ומשפחות הפצועים עודכנו".

דבריו של דובר צה"ל (צילום: דו"צ)

לדברי דו"צ: "מספר החטופים משתנה ומתעדכן בהתאם למידע המודיעיני שיש ברשותנו. אנחנו מעדכנים את המשפחות על כל שביב של מידע, המשימה הזו היא בעדיפות עליונה עבורנו, כרגע הודענו לל-308 משפחות חללי צתה"ל ול-212 משפחות החטופים".

על תקרית הטנק אמר דובר צה"ל: "שוחחנו עם מקבילינו המצרים, הבענו צער, זו תקלה מבצעית, נשתף את המצרים בפרטי התחקיר".

עוד הוסיף דו"צ: "קיבלנו את המטרות להשמיד את היכולות השלטוניות והצבאיות של חמאס, ולשחרר את החטופים ואנחנו צריכים למצות את המטרות יחדיו. אנחנו מנצלים את הזמן להיערכות טובה יותר לתמרון - משקללים את הנתונים של כל הזירות - ומוכנים לתמרון וכשהדרג המדיני יתן את ההוראה נממש".

תצלום אוויר של משגר בסמוך לגן ילדים (צילום: דו"צ)
תצלום אוויר של משגר בסמוך למסגד (צילום: דו"צ)
תצלום אוויר של משגר בסמוך לבתי ספר (צילום: דו"צ)
תצלום אוויר של משגר בסמוך למבנה או"ם (צילום: דו"צ)

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר